Trys parlamentarai kreipėsi raštu į Agnės Širinskienės vadovaujamą komisiją, tiriančią galimą neteisėtą įtaką ir (ar) poveikį Lietuvos politikams, valstybės tarnautojams ir politiniams procesams Lietuvoje su prašymu išsireikalauti vykusius susirašinėjimus su atskirais politikais, teisėsaugos institucijomis ir prokuratūra iš elektroninio pašto dėžutės tulpes@lrpk.lt laikotarpiu nuo 2009 07 12 iki 2019 06 26, ir pradėti tyrimą dėl galimai neteisėtų poveikio priemonių naudojimo.

Seimo nariai sako turį pagrįstų įtarimų, kad laiškų turinys atskleistų galimos politinės korupcijos mastus, poveikį žiniasklaidai ir leistų visuomenei labiau suprasti vykusius procesus per paskutinį dešimtmetį.

„Atkreipiame dėmesį, kad iš asmenines prezidentės Dalios Grybauskaitės elektroninio pašto dėžutės, tulpes@lrpk.lt, galimai buvo duodami nurodymai, taip pat ir prokuratūros atstovams dėl galimai neteisėtų politinių bylų iškėlimo; prašome išsireikalauti komisijos žinion vykusį susirašinėjimą iš elektroninio pašto dėžutės tulpes@lrpk.lt, per laikotarpį 2009 07 12 iki 2019 06 26, ir pradėti tyrimą dėl galimai neteisėtų poveikių priemonių“,– sakoma Seimo narių kreipimesi.

Jame reiškiamas susirūpinimas, kad žvalgybos, kriminalinės žvalgybos ir baudžiamojo proceso metu surinkta informacija gali būti panaudota politinei kovai, o teisėsaugos institucijos įtrauktos į rinkimų kovą. „Pabrėžiame, kad jau anksčiau Lietuvos Respublikos Seimas yra konstatavęs, jog atskiri valstybės politikai gali daryti neteisėtą poveikį teisėsaugos institucijoms, tenkindami savo arba siaurų grupių, o ne visos valstybės ir visuomenės interesus, tačiau iki šiol nėra nustatyti teisėsaugos institucijomis neteisėtai manipuliuojantys asmenys ir nepareikalauta šių asmenų atsakomybės“,– sakoma kreipimesi.

ELTA primena, kad skandalas kilo, kai Lrytas.lt paviešino, kaip skelbiama, prezidentės D. Grybauskaitės ir korupcija kaltinamo Eligijaus Masiulio susirašinėjimo ištraukas. Kaip teigiama, elektroniniai laiškai rašyti 2014-2016 metais.

Skelbiama, kad prezidentė neva per elektroninį paštą tulpes@lrpk.lt nevengė kritikuoti politikų ir žurnalistų.

Daugiau nei prieš metus komentuodama kilusį skandalą, prezidentė neigė jai metamus kaltinimus. Prezidentė nepatvirtino išviešinto pokalbio autentiškumo, argumentuodama tuo, kad rašyti laiškai pirmiausia nėra išsaugoti.

„Aš nesu konspiratorė ir neturiu ko slėpti", - komentuodama paviešintus laiškus yra sakiusi prezidentė.
Tuo tarpu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis pernai pavasarį galimai prezidentės rašytus laiškus įvardino skandalingais ir interpretavo, kaip D. Grybauskaitės siekį daryti spaudimą žiniasklaidai.