„Apžiūrėjus visus pastatus akivaizdu, kad būtų logiškiausia vadovautis Seinų „Žiburio“ gimnazijos atveju, kai buvo įsigytas sklypas ir pastatyta mokykla“, – BNS antradienį sakė Vyriausybės vicekancleris Deividas Matulionis.

„Nei privatus sektorius, nei savivaldybė nepasiūlė tinkančių patalpų“, – pridūrė jis.

Klausimą dėl švietimo ir kultūros centro Suvalkuose ministrai svarstys trečiadienį per pasitarimą, bus aptartos ir kitos priemonės remti kaimyninių šalių lietuvių bendruomenes.

Vyriausybės pažymoje rašoma, kad sklypas arba patalpos centrui preliminariai kainuotų apie 360 tūkst. eurų, sumą dalinant 2020 ir 2021 metams.

Šiame centre planuojama steigti lietuvišką vaikų darželį ir, jeigu susirinks pakankamai mokinių, pradinę mokyklą.

Kol bus pastatytas švietimo ir kultūros centras, darželį ketinama steigti laikinai nuomojamose patalpose nuo šių metų rugsėjo, sakė D. Matulionis.

„Kalba eina apie laikiną sprendimą, nes kol tas pastatas atsiras, tai praeis ir metai, ir dveji ir galbūt dar daugiau“, – kalbėjo vicekancleris.

Vyriausybės pasitarimui teikiamoje pažymoje rašoma, kad Lietuva planuoja didinti algas lituanistinėse mokyklose Lenkijoje, Karaliaučiaus srityje Rusijoje ir Baltarusijoje dirbantiems pedagogams.

Taip pat žadama remti Lietuvos tradicinės kultūros iniciatyvas užsienyje.

D. Matulionis sakė, jog svarstoma idėja šioms iniciatyvoms numatyti atskirą eilutę biudžete, kad jiems netektų konkuruoti dėl projektinių pinigų su vietos kūrėjų projektais.

Pažymoje taip pat rašoma, kad Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija praėjusią savaitę kreipėsi į Lenkiją dėl galimybių transliuoti „LRT Lituanica“ programą antžeminiu skaitmeniniu būdu.

Pritarus iniciatyvoms, didžiajai daliai jų įgyvendinti reikės numatyti pinigų valstybės biudžete.