Bet pirmiausia, pasak jo, reikia su ministrais susitikti, kad šie atsakytų į jam rūpimus klausimus.

„Tikrai taip (ar yra pakeičiamų ministrų. – ELTA). Aš kol kas nenoriu kategoriškai teigti. Aš tik teigiu, kad kai kuriems ministrams turiu daugiau klausimų, ir tai susiję su jų veiklos sritimis. Aš nenoriu sakyti, kad iš minėtų ministrų, šie ministrai yra keistini", – teigė jis.

Paklaustas, kiek tokių pakeičiamų ministrų yra, G. Nausėda nekomentavo.

„Aš tikrai nenorėčiau įvardinti, kiek tokių ministrų yra, o dar pamirščiau kurį nors ir dar paskui gailėsiuosi, kad per mažai pasakiau", – teigė jis.

Išrinktasis prezidentas G. Nausėda yra minėjęs, kad daugiau klausimų nei įprasta tarp visų dabartinės Vyriausybės narių turėtų socialinės apsaugos ir darbo ministrui Linui Kukuraičiui ir žemės ūkio ministrui Giedriui Surpliui.

Vėliau išrinktasis prezidentas patikslino, kad nė vienam dabartinės Vyriausybės ministrui neturi tokių priekaištų, kurie neleistų kalbėtis dėl tolesnio jų darbo Ministrų Kabinete. Pasak jo, net ir anksčiau įvardinti ministrai, kuriems jis pirmiausia turėtų klausimų, savo pareigas galėtų tęsti, jei atsakytų į rūpimus klausimus.

ELTA primena, kad „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) bando formuoti valdančiąją koaliciją. Kaip viešai skelbiama, pasirašius naują koalicinę sutartį, numatančią kitokias ministerijų kvotas koalicijoje dalyvaujančioms partijoms, keistųsi dalis šios Vyriausybės ministrų.

L. Kukuraitis viešosiose diskusijose yra įvardinamas kaip ministras, kurio pasitraukimas iš Ministrų Kabineto yra realiausias.
Septynis parlamentarus frakcijoje turintys „tvarkiečiai“ prioritetu laiko Finansų, Aplinkos, Žemės ūkio, Kultūros ir Teisingumo ministerijas. 11 frakcijos narių turintys „socialdarbiečiai“ – kalbama viešai – nusitaikę į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją.

Pastariesiems taip pat, kaip skelbiama pasirašytame memorandume, turėtų priklausyti ir Seimo pirmininko postas. Šis klausimas tarp valdančiųjų „valstiečių“, dabartiniam Seimo vadovui Viktorui Pranckiečiui atsisakius trauktis, sukėlė daug vidinių aistrų. Pasirašytame trijų partijų memorandume taip pat pažymima, kad dabartinis premjeras Saulius Skvernelis turėtų išlikti savo poste. LLRA-KŠS siekio užimti konkrečius postus nedeklaravo.