„Atrodo, kad ši situacija įgyja tokį lengvesnį pobūdį ir turbūt šią savaite ši situacija jau pasibaigs. Procesas gali prasidėti surenkant parašus, bet negali prasidėti svarstymai, nes pas mus nėra tokio svarstymo už akių“, – pirmadienį žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Parlamento vadovo teigimu, artimiausiu metu jis ketina parašyti atvirą laišką, kuriame išdėstys savo požiūrį į besiklostančią situaciją.

„Partijos nariai ir frakcija gavo Ramūno Karbauskio laišką. Manau, kad ir aš parašysiu dar vieną laišką, pasakydamas savo poziciją“, – sakė V. Pranckietis.

Kaip ELTA jau skelbė, praėjusį penktadienį Seimo pirmininkas V. Pranckietis irgi sakė, kad neketina paklusti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko R. Karbauskio reikalavimui atsistatydinti kitame Seimo plenariniame posėdyje.

„Yra atšaukimo procedūra, jie turi tą procedūrą įgyvendinti. (...) Aš neturiu noro atsistatydinti, o atšaukimo procedūra yra numatyta“, – sakė V. Pranckietis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas R. Karbauskis yra sakęs, kad jei V. Pranckietis neatsistatydins, neišvengiamai jam bus inicijuojama nepasitikėjimo procedūra.

Jis nesiėmė atsakyti, kokio palaikymo tikisi iš „valstiečių“ frakcijos.

„Nenoriu nieko spėlioti, bet ieškokime blaivių protų tarp negeriančių (...) Tas balsavimas būtų vienareikšmiškai balsavimas už R. Karbauskio pasiūlymą arba ne už R. Karbauskio pasiūlymą, todėl aš nenorėčiau nusileisti vienam asmeniui. Mane įpareigojo dirbti Seimas ir Seimas turi spręsti, ar aš turiu dirbti, ar neturiu dirbti“,- sakė V. Pranckietis.

Jo manymu, „valstiečių“ lyderiui R. Karbauskiui teks irgi pasitikrinti pasitikėjimą partijoje. „Manau, kad jeigu mano pasitikėjimas bus tikrinamas Seime, po to pasitikėjimas juo partijoje neišvengiamas bet kokiu atveju“, - sakė V. Pranckietis.

Jis atmetė priešlaikinių Seimo rinkimų galimybę. „Tikrai nerealu, ir jokių išankstinių rinkimų nebus“, - sakė jis.

Pasiūlė ieškoti blaivių protų tarp negeriančiųjų

V. Pranckietis mano, kad jam partijos vadovo Ramūno Karbauskio žadama nepasitikėjimo procedūra išsikvėps ir tikriausiai nė nebus surengta.

Perklaustas, kuo ta situacija baigsis, Seimo pirmininkas pridūrė: „Išsisems“.

„Aš labai daug palaikymo sulaukiau ir iš partijos narių, ir šiaip iš žmonių, pasakymų, kad jūs neturite leisti vykti tokiems veiksmams, mes turime užtikrinti stabilumą“, – sakė V. Pranckietis ir kartojo savo valia nesitrauksiantis.

„Pagal dabartinę situaciją ir viešą nuomonę, aš manau, kad būtų labai kenksminga tai (inicijuoti nepasitikėjimą – BNS) daryti vien partijos įvaizdžiui, frakcijos įvaizdžiui ir žmonėms, kurie nori ten normaliai dirbti, o ne kovoti“, – kalbėjo Seimo pirmininkas.

Anot jo, jei šią savaitę ir būtų surinkti parašai pradėti nepasitikėjimo procedūrą, ji galės vykti tik kitą savaitę, nes parlamento vadovas išvyksta į anksčiau suplanuotas komandiruotes Ukrainoje ir Lenkijoje.

„Ši savaitė labai nepatogi tiems, kurie norėtų ką nors surengti, kitą savaitę, jei vyks koks nors veiksmas, (procedūra vyks – BNS), bet aš tikiuosi, kad blaivus protas turėtų nugalėti“, – sakė V. Pranckietis.

„Ieškokime blaivių protų tarp negeriančiųjų“, – dar pridūrė Seimo pirmininkas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas R. Karbauskis derybose dėl valdančiosios koalicijos sutarė su Lietuvos socialdemokratų darbo partija perduoti jai Seimo pirmininko pareigybę.

V. Pranckietis atsistatydinti atsisako, sakydamas nenorintis tenkinti asmeninių R. Karbauskio užgaidų, LVŽS vadovas tvirtina, kad parlamento vadovas nesupranta pasikeitusios politinės situacijos.

„Gausis toks įdomus variantas, jeigu bus bandoma išlikti poste, bus balsuojama dėl pasitikėjimo. Žmogus gali prarasti ne tik tą postą, bet ir gali būti pašalintas iš partijos ir taip toliau“, – yra sakęs „valstiečių“ partijos lyderis.