Šiemet į Sibirą, Rusijos Federaciją, arba Kazachstano Respubliką iškeliaus 16 žmonių komanda, kurios nariai buvo atrinkti iš daugiau nei 1 000 kandidatų, pildžiusių atrankos anketas. Antrojo etapo metu beveik 80 žmonių buvo pakviesta į bandomąjį žygį, kuriame dalyviai išbandė ne vien savo fizines jėgas, žygiuodami per tankius miškus ir Dubysos slėnius Raseinių rajone, bet ir įrodė savo psichologinį pasiruošimą.

„Ilgametė projekto patirtis rodo, jog net ir daugybė kilometrų ar smarkiai pečius spaudžianti kuprinė yra įveikiami dalykai. Svarbiausia atrankoje yra įveikti patiems save ir tas mintis „negaliu“, „nepateksiu“, „man per sunku“. Tiesiausias kelias į ekspediciją – buvimas savimi. Šiame projekte mes neieškome vien lyderių ar puikiai istorinius faktus įsimenančių žmonių – mes ieškome komandos“, – teigia projekto „Misija Sibiras“ vadovė Aistė Eidukaitytė.

Misija Sibiras 2019

Jeigu ekspedicijai šiemet pavyks išvykti į Krasnojarską, bus siekiama įgyvendinti dar 2018 m. sudėliotą planą, kuomet buvo planuota tvarkyti kapines Abano, Bogučianų, Kansko, Nižnij Ingašo, Motygino bei Užuro rajonuose. Tokį planą „Misija Sibiras‘18” komanda turėjo įgyvendinti dar pernai, kuomet jiems nepavyko gauti vizų vykti į Rusijos Federaciją. Jeigu ekspedicija šiemet pasuks į Kazachstano Respubliką, čia vėl planuojama šukuoti kapines ieškant lietuvių, statyti atminimo ženklus lagerių vietose. Visus turinčius informacijos apie minėtas vietoves, organizatoriai kviečia susisiekti el. paštu jauniems@jauniems.lt.

„Misija Sibiras“ sveikina galutinę „Misija Sibiras‘19” ekspedicijos komandą:

Arnoldas Fokas (ekspedicijos vadovas)
Audra Avižiūtė
Alginta Jasionytė
Armas Rudaitis
Augustas Kišonas
Kristina Ciparytė
Mantas Jodinskas
Manvydas Borusas
Marija Čyvaitė
Marijus Štilinis
Monika Kaškauskaitė
Paulius Gadeikis
Rūta Ragauskaitė
Sandra Šalčė
Tomas Vaitkūnas
Egidijus Šustauskas.

Norėdami prisidėti prie projekto „Misija Sibiras‘19”, tai galite padaryti aukojimo platformoje aukok.lt.