Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius prisiminė respublikono paramą Lietuvai kelyje į nepriklausomybę, kovojant dėl pripažinimo, narystės NATO ir Europos Sąjungoje.

„Jis niekada nebuvo nuošalyje, niekada netylėdavo. (...) Principinga ir vertybinė pozicija tą žmogų iškėlė virš visų kitų“, – sakė ministras.

„Jis visame pasaulyje buvo žinomas, populiarus, garsus, bet vis tiktai jam išėjus dar geriau supratome, ko netekome“, – kalbėjo jis.

J. McCaino vardu pavadinta salė patalpose, kur ministerija organizuoja spaudos konferencijas.

Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis sakė, kad tokie politikai, kaip J. McCainas, priešinosi susidraskymui tarp Europos ir Amerikos dėl „tuščios ir beprasmės valdžios“.

„Tam pasipriešinti turi tokios kokybės žmonės (kaip J. McCainas). Mes dairysimės ir ieškosime, iš kur jie gali ateiti“, – tvirtino politikas.

Pasak jo, JAV įstatymų leidėjas įkūnijo „Europos ir Amerikos vienybę vardan tiesos, demokratijos, žmogaus orumo“.

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus prisiminė, kaip dirbant šalies vadovu ir nuvykus į karo su Rusija kamuojamą Gruziją J. McCainas per jį bandė nuolat domėtis apie padėtį šioje šalyje.

„Mano gyvenime tai buvo tam tikra išimtis susipažinti su žmogumi, kuris turėjo labai tvirtus principus“, – kalbėjo prezidentas.

Į renginį Užsienio reikalų ministerijoje taip pat buvo atvykusi JAV ambasadorė Lietuvoje Anne Hall (En Hol).

J. McCainas buvo vienas aktyviausių Baltijos šalių narystės NATO rėmėjų, aktyviai pasisakė už JAV karių siuntimą į regioną.

Senatorius po sunkios ligos mirė pernai rugpjūčio 25-ąją.