„Manau, kad Stasys Jakeliūnas pagal savo išsilavinimą, savo darbo sritį yra tikrai daug naudingesnis atstovaujant Lietuvai Europos Parlamente ir, neabejotinai, pagal kompetenciją“", - „Žinių radijui“ sakė V. Pranckietis.

Seimo vadovo teigimu, tai, kad antruoju numeriu „valstiečių“ sąraše į EP įrašytas Š. Marčiulionis po rinkimų ir liko antras yra tiesiog nesėkmė.

„Prisiminkime, kai jis buvo iškeltas, kokia buvo nuomonė apie tai, kad jis keliamas dėl skambios pavardės, kad jis pririnks balsų – deja, to padaryti jam nepavyko“, - sakė V. Pranckietis, pabrėždamas, kad S. Jakeliūno pasirodymas, iš 8 sąrašo vietos po reitingavimo pakylant į 3 poziciją, yra kur kas sėkmingesnis.

„Jeigu būtų (Š. Marčiulionis. – ELTA) įrašytas devintas – turbūt į trečią vietą nebūtų išreitinguotas. Bet kokiu atveju, tai nebuvo nei jam sėkmingas pasirinkimas, nei mums labai sėkmingas pasirinkimas“, - apibendrino Seimo vadovas.

LVŽS sąraše Europos Parlamento rinkimuose kandidatavęs ir antrą mandatą sąjungai iškovojęs Š. Marčiulionis pranešė, kad atsisako mandato, nes nori daugiau laiko skirti Lietuvoje pradėtiems jaunimo, taip pat karjerą baigusių sportininkų projektams.

Š. Marčiulioniui atsisakius mandato, europarlamentaru turėtų tapti S. Jakeliūnas. Savo sprendimą Seimo narys praneš artimiausiu metu.