Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Mindaugas Jurkynas sako, kad šiuo sprendimu Š. Marčiulionis tiesiog apgavo rinkėjus.

„Žmogus, priėmęs atsakomybę, parodęs, kad jis yra (rinkėjų. - ELTA) pasirinkimas, rinkėjus apgavo. Bet žinant, jog Valstiečių ir žaliųjų sąjungoje žodis nieko nereiškia, tai su jų vidine politine kultūra galbūt tai visai ir suderinama...Nes, jei tampi rinkėjų pasirinkimu ir už tave balsuojama, o po to tu pasitrauki, tai primena tuos atvejus, kada politikai dalyvaudavo savivaldybių tarybų rinkimuose būdami Seimo nariais, viliodami žmones balsuoti, o po to tiesiog atsisakydavo mandato. Tai yra paprasčiausia rinkėjų apgavystė“, – Eltai sakė prof. M. Jurkynas.

Politologas Algis Krupavičius mano, kad Š. Marčiulionio sprendimas atsisakyti Europos Parlamento mandato bus naudingas Lietuvos Seimui, nes vietoje Š. Marčiulionio į Europos Parlamentą keliaus daug konfliktų Seime šiuo metu keliantis Stasys Jakeliūnas.

„Aš sakyčiau, kad blogame žaidime šita rokiruotė yra vienas geresnių žingsnių. Matyt, įtampų ir konfliktų Seime sumažės dėl to, kad Stasys Jakeliūnas įgyja teisę į Europos Parlamento nario mandatą“, – Eltai sakė A. Krupavičius.

Politologo manymu, Š. Marčiulionio buvimas Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše ne pritraukė balsų, o kaip tik rinkėjus atbaidė balsuoti už šią politinę jėgą.

„Manau, kad balsų nepritraukė. Galėjo netgi sulaikyti nuo balsavimo už Valstiečių ir žaliųjų sąrašą dėl to, kad rinkimų kampanijos metu paaiškėjo, jog Šarūnas Marčiulionis yra absoliučiai nepasirengęs, neturi jokios kompetencijos būti Europos Parlamento nariu“, – sakė A. Krupavičius.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše Europos Parlamento rinkimuose kandidatavęs ir antrą mandatą sąjungai iškovojęs Š. Marčiulionis pranešė, kad atsisako mandato, nes nori daugiau laiko skirti Lietuvoje pradėtiems jaunimo, taip pat karjerą baigusių sportininkų projektams.

Š. Marčiulioniui atsisakius mandato, europarlamentaru turėtų tapti Stasys Jakeliūnas. Savo sprendimą Seimo narys praneš artimiausiu metu.