„Tikiuosi, kad išrinktas prezidentas sugebės surasti aiškų ir konstruktyvų sutarimą su Seimu, nes tos nuostatos, kurios skambėjo rinkimų kampanijos metu, reikalaus labai sutelkto Vyriausybės, Seimo ir prezidento darbo“, - teigė G. Paluckas, pridūręs, kad jeigu to nebus, matysime prastesnius rezultatus ir nepatenkintus žmonių lūkesčius.

Komentuodamas pastarosiomis dienomis suaštrėjusius santykius tarp kandidatų į prezidentus ekonomisto Gitano Nausėdos ir Seimo narės Ingridos Šimonytės, G. Paluckas teigė, kad tokia kova nesistebi.

„Tai yra natūralu. Paskutinėmis dienomis pasipila gausybė pareiškimų ir argumentų, siekiant mobilizuoti rinkėjus, bet praėjus rinkimams, visos tos audros tikrai nurims ir pamiršime, kas kuo buvo kaltinamas“, - konstatavo jis.

Taip pat, pridūrė G. Paluckas, LSDP partijos nariai gali rinktis laisvai ir jiems yra nedraudžiama agituoti už bet kurį kandidatą, pagal asmeninius įsitikinimus.

Socialdemokratų lyderis taip pat atskleidė, kad EP rinkimuose tikisi, jog jo vadovaujama partija gaus bent jau du mandatus.
Šalies vadovą Lietuvos piliečiai renka iš 2 kandidatų: ekonomisto G. Nausėdos bei Seimo narės I. Šimonytės.

Lietuvoje į EP narius kandidatuoja 16 sąrašų: Visuomeninis rinkimų komitetas „Prezidento Rolando Pakso judėjimas“, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos žaliųjų partija, Lietuvos socialdemokratų partija, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Visuomeninis rinkimų komitetas „Lemiamas šuolis“, Lietuvos centro partija, „Valdemaro Tomaševskio blokas“-Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicija, Darbo partija, Visuomeninis rinkimų komitetas „Stipri Lietuva vieningoje Europoje“, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, Visuomeninis rinkimų komitetas „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!“, Visuomeninis rinkimų komitetas „Aušros Maldeikienės traukinys“, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir partija „Tvarka ir teisingumas“.

Išankstinis balsavimas Prezidento ir EP rinkimuose vyksta gegužės 20-24 dienomis. Sekmadienį, gegužės 26-ąją, vyks rinkimai į EP ir Prezidento rinkimų antrasis turas.