Tarybos posėdis vyks penktadienį. Tada, pasak partijos pirmininko Ramūno Karbauskio, bus kalbama apie artėjančius Europos Parlamento rinkimus.

Antradienį vakare dar kartą rinksis pokalbiui „valstiečių“ frakcija. Ryte esą apie galimą traukimąsi po rinkimų nebuvo kalbėta.

Virginija Vingrienė


Viena iš nepritariančių planui trauktis iš valdančiosios koalicijos yra Virginija Vingrienė. Ji nekomentavo, kiek tokių kaip ji yra frakcijoje.

„Aš negaliu atsakyti tiksliai į šį klausimą, bet tokių yra. (…) Aš manau, kad mes turėtume dirbti iki galo, todėl, kad tauta suteikė mums mandatą ketveriems metams, ir mes turėtume atlikti savo pareigą. O prezidento rinkimai yra truputėlį kitas formatas, ir tai nereiškia, kad buvo išsakytas nepasitikėjimas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Buvo balsuojama už konkrečias atsakomybes. Taip pat nebuvo išsakyta – prieš S. Skvernelį. Esu įsitikinusi, kad tauta jį palaiko kaip premjerą“, – sakė V. Vingrienė.

Sprendimai – dar ateityje

Virginijus Sinkevičius


Ekonomikos ir inovacijų ministras, „valstietis“ Virginijus Sinkevičius partijos Taryboje būtų linkęs balsuoti prieš traukimąsi iš valdančiosios koalicijos.

„Bet Taryboje mes turime labai daug delegatų, tai vieno mano nuomonė nebus absoliuti dauguma“, – sakė V. Sinkevičius.

Jis nesileido į kalbas, ar partijos taryboje balsuotų už pasitikimą partijos lyderiu R. Karbauskiu.

„Žiūrėsime, Europos Parlamento rinkimų rezultatai nuspręs“, – sakė V. Sinkevičius.

Nori pasitikrinti pasitikėjimą

„Valstiečių“ lyderis neabejoja, kad partija pareikš pasitikėjimą S. Skverneliu.

„Manau, kad partija be abejonių išreikš pasitikėjimą Sauliumi. Bet jo noras yra gauti pasitikėjimo patvirtinimą. Mano noras – toks pats“, – sakė R. Karbauskis.

Pasak jo, dabar „valstiečių“ prioritetas yra pasirengimas Europos Parlamento rinkimams.

„Mums dabar yra svarbus sėkmingas pasirodymas Europos Parlamento rinkimuose“, – sakė R. Karbauskis.

Minėjo dvi sąlygas

„Valstiečių“ žaliųjų lyderis yra įvardijęs dvi sąlygas, kurioms išsipildžius jie trauktųsi iš valdančiosios daugumos. Viena jų – ta, kad partijos remiamas kandidatas Saulius Skvernelis nepatektų į antrą turą. Pirmajame ture jis liko trečias. Jis surinko 19,67 proc. balsų.

Antra sąlyga – jei partija nebus pirma pagal Europos Parlamente gautų balsų skaičių. Europos Parlamento rinkimai vyks kartu su antruoju prezidento rinkimų turu gegužės 26 d.