Metų mokytojų premijas ir diplomus jiems įteiks premjeras Saulius Skvernelis ir ministras Algirdas Monkevičius.

Šiemet komisija nusprendė skirti ne penkias premijas, kaip įprastai, o viena daugiau.

Laureatais tapo Klaipėdos Vitės progimnazijos matematikos mokytoja metodininkė Jurgita Kupšytė-Karbauskė, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos geografijos mokytojas ekspertas Dainius Stasys, Vilkaviškio rajono Pilviškių „Santakos“ gimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Rūta Bakūnienė, Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos informacinių technologijų mokytoja dr. Renata Burbaitė, Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos chemijos mokytoja ekspertė Jolanta Žilionienė ir Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studijos vadovė, dailės mokytoja ekspertė Nijolė Trinkūnienė.

Dar viena, užsienio lituanistinio švietimo metų premija, bus įteikta Londono darželio-mokyklos „Obelėlė“ direktorei, Pasaulio lietuvių bendruomenės Švietimo komisijos pirmininkei Alvijai Černiauskaitei.

Metų mokytojo premija skiriama mokytojams už praktinės veiklos nuopelnus, aktyvų ir kūrybišką darbą, jų mokinių pasiekimus, pilietiškumo, bendražmogiškų vertybių ugdymą, aktyvų dalyvavimą ne tik mokyklos bendruomenėje, bet ir visuomenėje.

Pernai, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, taip pat skirtos šešios, o ne penkios, kaip įprastai, Metų mokytojo premijos.

Vienos premijos dydis – 4560 eurų.