Apie tai URM informavo tokį pasiūlymą pateikusius tris Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narius Ingridą Šimonytę, Audronių Ažubalį ir Lauryną Kasčiūną.

Šie Seimo nariai taip pat siūlė sukurti teisinį mechanizmą, pagal kurį asmenys būtų įtraukiami į nepageidaujamų asmenų sąrašą. URM informavo, kad tai yra įstatyminio reguliavimo dalykas. Šiuo metu tai reguliuoja Įstatymas dėl užsieniečių teisinės padėties.

Vidaus reikalų ministro atstovė spaudai Ieva Dirmaitė DELFI sakė, kad kol kas ministerija nėra gavusi tokio URM rašto.

Atlikėjas susijęs su Rusijos mafija

DELFI primena, kad pateikti siūlymą Seimo narius paskatino Lietuvoje vykę G.Lepservidzės pasirodymai. Parlamentarai atkreipė dėmesį, kad 2013 metais JAV dainininkui įvedė finansines sankcijas ir uždraudė atvykti į šalį. Dainininkas, kaip skelbia JAV saugumas, palaiko ryšius su nusikalstama grupuote „Broliškasis ratas“, teigiama TS-LKD pranešime spaudai.

Pasak JAV šaltinių, Rusijos kriminaliniame pasaulyje G. Lepservidzė atliko kurjerio funkciją – perduodavo pinigus įvairiems asmenims nuo grupuotės lyderių. Nuo 2013 metų G. Lepservidzė JAV negali atlikti finansinių operacijų, įšaldytas jo turtas, esantis JAV. Į šalį įvažiuoti jam taip pat draudžia Didžioji Britanija. 2018-aisiais, dėl ryšių su mafija, į šalies teritoriją G. Lepservidzei uždraudė atvykti ir Izraelis, atkreipė dėmesį parlamentarai.

„G. Lepservidzė tarptautinėje žiniasklaidoje dažnai vadinamas vienu mėgstamiausių Rusijos mafijos atlikėjų. Pabrėžiu, kad tai nėra išimtis – Rusijoje apstu tokių atlikėjų. G. Lepservidzės ir panašių atlikėjų apsilankymai Lietuvoje turi būti vertinami per nacionalinio ir informacinio saugumo prizmę“, – teigė A. Ažubalis.

L. Kasčiūnas įsitikinęs, kad negalima taikyti dvigubų standartų ir tokių atlikėjų kaip G. Lepservidzė veikla privalo būti vertinama taip pat griežtai, kaip ir kitų į Vakarų valstybių sankcijų sąrašus įtrauktų asmenų poelgiai.