„Bus prašoma Rusijos pilietį suimti 2 mėnesiams, asociacijos generalinį direktorių – 20 dienų“, – BNS sakė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovė spaudai Renata Endružytė.

Pasak atstovės, dėl dar vieno bylos įtariamojo kardomosios priemonės sprendžiama. Jį teisėsauga įvardija kaip vienos užsienio akcinės bendrovės filialo Lietuvoje darbuotoją, bet nenurodo tapatybės.

Dėl suėmimų antradienį sprendžia Vilniaus miesto apylinkės teismas. Pirmasis į teismą atvestas R. Nasirovas, jis slėpė veidą ir su žiniasklaida nekalbėjo.

Teisėsauga įtaria, kad Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos generalinis direktorius R. Šidlauskas už kyšį pažadėjo paveikti asmenis, kad R. Nasirovui būtų išduota Šengeno viza.

BNS šaltinių duomenimis, šią vizą R. Nasirovui Lietuvos institucija išdavė kovą.

R. Šidlauskas nuo šalies nepriklausomybės atgavimo dirbo Užsienio reikalų ministerijoje, ėjo įvairias aukštas pareigas, ilgus metus vadovavo Užsienio reikalų ministerijos Konsuliniam departamentui.

Jis yra dirbęs Lietuvos ambasadoriumi Kanadoje, 2002-2008 metais - ambasadoriumi Rusijoje.

Penktadienį Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai spręs spręs dėl R. Šidlausko nušalinimo nuo pareigų.

R. Nasirovas su seserimi valdo nedidelį banką „Novyj promyšlenyj bank“.

Kaip skelbta Rusijos žiniasklaidoje, Rusijos centrinis bankas šio banko licencijos galiojimą sustabdė 2018-ųjų vasarį dėl pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos reikalavimų pažeidimų.