„Ministras, stipriai vėluodamas, padarė tai, ką turėjo padaryti (...) R. Karbauskis per daug pasitikėjo savo politiniu autoritetu Vyriausybėje. (Tikėjosi. ELTA), kad R. Masiulis tiesiog išsigąs ar bijos dėl savo pozicijos. Bet šita rizika nepasiteisino ir ministras parodė stuburą ir išsprendė klausimą taip, kaip turėjo išspręsti“, - penktadienį ,,Žinių radijui“ teigė G. Paluckas.

R. Masiuliui atleidus A. Vaitkų, „valstiečių“ pirmininkas R. Karbauskis pareiškė, kad jam kyla abejonių dėl R. Masiulio darbo. Pasak LSDP pirmininko, R. Karbauskio aštri pozicija atrodo logiškai. G. Paluckas teigia, R. Karbauskis negalėjo rodyti kitos pozicijos, nes partijos narių akimis būtų pasirodęs silpnas.

„Davė pažadą ginti ir nebegintų, tad ši nuostata, žiūrėkit, mūsų negina mūsų lyderis, smelktųsi ir toliau į kitas partijos struktūras. Antrą kartą prikalbinti kitą žmogų daryti kažką, kas nelabai, sakykime, yra skaidru, tikrai nebepavyktų. R. Karbauskis šioje situacijoje bando išsaugoti savo autoriteto likučius ir įkvėpti visus kitus jam paklusti. Pats tokią situaciją sukūręs neginti A. Vaitkaus jis tiesiog negalėjo“, - teigė G. Paluckas.

Susisiekimo ministras R. Masiulis pirmadienį pranešė atšaukiąs A. Vaitkų iš pareigų. Pirmadienis buvo paskutinė A. Vaitkaus darbo diena. Jį laikinai pavaduos uosto infrastruktūros direktorius Vidmantas Paukštė.