Seimo narys teigė, kad pažįsta visus kaltinamuosius kaip kolegas iš Seimo, o R. Kurlianskį - kaip pažįstamą asmenį.

Su R. Kurlianskiu Seimo narį 2014 m. supažindino advokatas Romanas Laurynaitis. Parlamentaras pripažino, kad su R. Kurlianskiu matėsi 7 ar 8 kartus išgerti vakarais vyno ir kalbėdavo bendromis temomis apie politiką.

,,Įdomus, informuotas pašnekovas. Pakaitomis pasikviesdavome vienas kitą susitikti“, - sakė M. Adomėnas.

Prokuroro Justo Lauciaus paklaustas, ar R. Kurlianskis pristatydavo ,,MG Baltic“ poziciją, kaip konservatoriai turėtų elgtis vienu ar kitu klausimu Seime, M. Adomėnas teigė, kad jis reiškė savo asmeninę nuomonę.

M. Adomėnas pripažino, kad R. Kurlianskis išsakė savo asmeninius argumentus, kodėl reikėtų palaikyti Vartojimo kredito įstatymo pataisas Seime. Pasak M. Adomėno, jokio spaudimo nebuvo, bet būtent Seime buvęs konservatorius ir balsavo ,,už“ įstatymo pataisas.

ELTA primena, kad rezonansą sukėlusioje ,,MG Baltic“ politinės korupcijos byloje įtariama, kad politikai, imdami kyšius iš „MG Baltic“, palaikė ar inicijavo koncernui palankius sprendimus Seime bei kitose valstybės institucijose, taip pat darė poveikį nulemiant viešųjų pirkimų laimėtojus.

Įtariama, kad buvęs Liberalų sąjūdžio partijos tarybos narys Šarūnas Gustainis gavo daugiau nei 8 tūkst. eurų kyšį, buvęs ,,darbietis“ Vytautas Gapšys - daugiau nei 27 tūkst. eurų. Seimo narys Gintaras Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių. Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis įtariamas paėmęs daugiau nei 106 tūkst. eurų kyšį.

Darbo partija įtariama kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, Liberalų sąjūdis - kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Ikiteisminio tyrimo metu apklausta daugiau nei 150 asmenų, iš kurių daugiau kaip 50 - praėjusios ir šios kadencijos Seimo nariai, keletas buvusių ministrų, Europos Parlamento narių. Atlikta daugiau nei 200 apklausų ir daugiau nei 30 kratų.