„Nukelti sprendimo būdą būtų lengviausias dalykas. Diskusijos jau vyksta nebe pirmi metai, o daugiau negu dešimtmetis (...) Dabar liko tikrai pora mėnesių, kur galima padirbėti ir paaiškinti, kiek yra svarbus Lietuvos pilietybės išsaugojimas tiems žmonėms, kurie išvažiavo dėl įvairiausių priežasčių. Manau, laiko yra pakankamai, ir reikia, jei tuo tiki, aktyviai ir darbuotis. Vyriausybė ir visi ministrai tą ir darom (...), pagrindinis mūsų tikslas yra, kad kiekvienas politikas, kuris tuo tiki, jis tą tikėjimą perteiktų atstovaujantiems žmonėms“, - sakė S. Skvernelis.

Tuo tarpu Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos pirmininke Dalia Henkė kviečia ne tik aukščiausius valstybės vadovus, bet ir Seimo frakcijų pirmininkus išsakyti referendumo dėl dvigubos pilietybės svarbą valstybei.

,,Kviečiu Lietuvos valstybės pagrindinius atstovus, gerbiamą prezidentę Dalią Grybauskaitę, Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, Vyriausybės vadovą Saulių Skvernelį pirmiausia jiems pasisakyti apie klausimo svarbą, ką spręs Lietuvos piliečiai gegužės 12 dieną. Taip pat ir visų frakcijų vadovai turėtų pasisakyti ir viešinti tuos neatsakytus klausimus (piliečiams. - ELTA)“, - teigė D. Henkė.

Šių metų gegužės 12 d. kartu su pirmuoju Lietuvos prezidento rinkimų turu vyks privalomasis referendumas dėl dvigubos pilietybės. Tokią referendumo datą nustatė Seimas.

Privalomajame referendume bus siūloma apsispręsti dėl šio Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo teksto: „Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais konstitucinio įstatymo nustatytais pagrindais. Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, įgijęs konstitucinio įstatymo nustatytus Lietuvos Respublikos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę, Lietuvos Respublikos pilietybės nepraranda. Kitais atvejais Lietuvos Respublikos pilietis negali būti kartu ir kitos valstybės pilietis, išskyrus konstitucinio įstatymo nustatytas išimtis. Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato konstitucinis įstatymas.„

Referendumu priimti Konstitucijos pakeitimai įsigaliotų 2020 m. sausio 1 d.

Šiuo metu Konstitucijos 12 straipsnis apibrėžia pagrindines Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo nuostatas, pagal kurias Lietuvos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais, o išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis.