Kaip penktadienį pranešė Policijos departamentas, nuo trečiadienio ryto, kai prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldos rinkimuose, gautas 51 pranešimas apie galimus pažeidimus, susijusius su rinkimais.

Du ikiteisminiai tyrimai pradėti Vilniaus, du – Alytaus, vienas – Kauno apskrityje. Jie atliekami pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise.

Taip pat surašyti keturi administracinių nusižengimų protokolai Alytaus apskrityje: vienas dėl rinkimų ar referendumo agitacijos tvarkos pažeidimo, du dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo, vienas dėl alkoholinių gėrimų gėrimo viešosiose vietose arba neblaivaus asmens pasirodymo viešosiose vietose.

Penktadienį perrinkimo siekianti Širvintų merė Živilės Pinskuvienė pateikė skundą – ji pateikė informacijos dėl galimo rinkimų tvarkos pažeidimo ir galimo rinkėjų papirkinėjimo.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas Paulius Radvilavičius BNS patikslino, kad vyksta skundo tyrimas, renkama ir vertinama medžiaga, susijusi su galimu pažeidimu, ikiteisminis tyrimas kol kas nepradėtas.

Vieną tyrimą Vilniaus policija pradėjo ketvirtadienį, gavusi informacijos, kad Trakuose su Stanislovo Narkevičiaus nusikalstama grupuote susijęs, ne kartą teistas asmuo ir jo tėvas siekia papirkti rinkėjus. Pasak pranešimo, vyrai prie prekybos centrų „Maksima“ ir „Iki“ praeiviams siūlė po 10 eurų už tai, kad jie balsuotų už vieną iš kandidatų į Trakų rajono savivaldybės tarybą.

Taip pat ketvirtadienį į sostinės policiją raštu kreipėsi savivaldybių tarybų rinkimų komisijos nariu prisistatęs asmuo. Jis nurodė, jog išvakarėse su juo susisiekė asmuo ir paprašė, kad skaičiuojant balsus komisijos narys į tuščias vietas įrašytų konkretaus kandidato, vienos iš politinių partijų atstovo, numerį. Už kiekvieną įrašytą balsą jis siūlė sumokėti vieną eurą.

Alytaus apskrities policija ketvirtadienį pradėjo tyrimą pagal feisbuke pasirodžiusią informaciją dėl galimo rinkimų tvarkos pažeidimų vienoje iš Alytaus rajono stacionarinės socialinės globos įstaigų.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas ir Varėnoje – pagal pirminę informaciją, 1963 metais gimęs asmuo išankstiniam balsavimui atvežė kitus tris asmenis ir už tai, kad šie balsuos už nurodytą kandidatą, pažadėjo 20 eurų.

Aiškinamasi ir situacija Lazdijuose – policija gavo informacijos, kad nenustatytas asmuo atvežė tris asmenis, kurie turėjo lapelį, jame pažymėta, už ką rinkėjai turėtų balsuoti.

Kauno policija tiria pranešimą, kad ketvirtadienį Kaišiadoryse, Gedimino gatvėje, vienas asmuo bando papirkti kitą asmenį.