,,Čia yra iš priežasčių, kodėl Lietuva yra tokia nelaiminga ir kodėl moralinis klimatas šalyje yra toks prastas, todėl, kad mes jaučiame, kad to teisingumo nėra. Teisingumas yra, kaip sakant, kažkokiems ,,biedniokams“, jie sėda į kalėjimus. O turtingieji geriausiu atveju moka baudas ir kyšius. Žinome, kad su tokia valstybe toli nenuvažiuosi, ir anksčiau ar vėliau tie dalykai turi būti išspręsti“, - pirmadienį ,,Žinių radijui“ teigė R. Kuodis.

Pasak jo, tokia korumpuota teisinė sistema iškreipia apskritai visuomenės požiūrį į teisingumą.

,,Turi būti aišku, ar tu turi daug pinigų ar ne, nuo to neturi priklausyti bylos baigtis teisme. Todėl, kad kažkas turi daugiau pinigų, pasamdė geresnį advokatą, o tu gavai gal kažkokį valstybės duotą advokatą, tas turtingesnis nuneša taip pat daugiau pinigų teisėjui ir taip laimi aukcioną dėl teisingumo. Įsivaizduojame, kokia profanacija visos sistemos tai yra“, - teigė jis.

R. Kuodis taip pat teigia, kad korupcinės bylos Lietuvoje tęsiasi daug ilgiau nei kituose valstybėse. Pasak jo, per ilgą teisminį procesą korupcinę veiką padarę žmonės taip ir lieka atitinkamai nenubausti.

,,Lietuvoje prasideda daug skambių tyrimų, kurie kažkaip keistai baigiasi arba nesibaigia niekada. Čia, kaip pilietis, aš matau pakankamai rimtą bėdą mūsų teisėsaugoje. Pagavo kažką su pinigais rankoje, kiek užtektų laiko nuteisti tokį žmogų geroje teisinėje sistemoje - paprastai užtenka vienos dienos (...). Mes turime tokių garsių bylų, kai kažką pagauna, yra įrašai, bet po to teisėsaugininkai pradeda kažkaip keistai elgtis, prasideda pusės tautos apklausinėjimas, liudytojus kviečia naujus, ir taip gali tęstis be galo, ta byla išsitęsia penkerius metus. Kaip kažkada mūsų prezidentė sakė, kad atidėtas teisingumas - tai neteisingumas“, - teigė profesorius.

ELTA primena, kad trečiadienio rytą prezidentė pasirašė dekretus, kuriais leido patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti net 8 teisėjų laisvę bei sustabdė jų įgaliojimus iki galutinių sprendimų ikiteisminiuose tyrimuose arba baudžiamosiose bylose įsiteisėjimo.

Kaip jau skelbta, korupcija įtariami 3 Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai Viktoras Kažys, Konstantinas Gurinas ir Valdimaras Bavėjanas, Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjas Gintaras Čekanauskas, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys.

Generalinė prokuratūra trečiadienį pranešė, kad dėl įtariamos korupcinės veikos sulaikyti penki advokatai: Drąsutis Zagreckas, Romualdas Mikliušas, Giedrė Cimbolienė, Aivaras Surblys, klaipėdietis Marius Navickas, Aukščiausiojo Teismo teisėjo padėjėjai, teisininkai. Iš viso trečiadienį sulaikyti 26 asmenys.

Įtariama, kad už palankius įvairius teisėjų sprendimus galimai mokėti ir žadėti kyšiai, kurių sumos svyruoja nuo 1000 iki 100 000 eurų. Sutartų kyšių suma gali siekti iki 400 000 eurų.