Tarp jų – penki aukšto rango teisėjai ir keturi advokatai. Dar aštuoniems sulaikytiems įtariamiesiems skirtos kitos kardomosios priemonės.

Įtarimai pareikšti ir Druskininkų merui Ričardui Malinauskui.

Įtariamuosius leista suimti skirtingam laikotarpiui – nuo 10 dienų iki dviejų mėnesių.

Tiesa, šie Vilniaus apylinkės teismo sprendimai dar gali būti apskųsti aukštesnės instancijos teismui.

Ketvirtadienį Druskininkų merui R. Malinauskui paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti, o patarėjas Aivaras Kadziauskas – sulaikytas. Abu jie įtariami prekyba poveikiu ir papirkimu.

Iš viso teisėjų korupcijos byloje įtariami 26 asmenys, tarp kurių – 8 teisėjai, 5 advokatai ir kiti susiję žmonės.

Įtariama, kad už įvairius palankius teisėjų sprendimus galimai buvo žadėti ir mokėti kyšiai, jų sumos svyruoja nuo tūkstančio iki 100 tūkstančių eurų.

Teisėjų korupcijos byla: svarbiausi dienos akcentai

1. Įtarimai Druskininkų merui.

Vyriausioji rinkimų komisija panaikino Druskininkų mero Ričardo Malinausko ir jo patarėjo Aivaro Kadziausko teisinę neliečiamybę, netrukus jiems pareikšti įtarimai prekyba poveikiu ir papirkimu. Merui skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti, patarėjas sulaikytas Vilniaus centre.

Meras prieš apsilankymą STT spaudos konferencijoje apkaltino kelis politikus ir prokurorus organizuojant susidorojimą. Jis pareiškė, kad prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja darė spaudimą teisėjams, jog šie nustatytų pažeidimus vadinamojo Vijūnėlės dvaro statyboje. Prezidentūra tai pavadino melu.

2. Suėmimai.

Teismas paskyrė suėmimus aštuoniolikai įtariamųjų.

Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, Apeliacinio teismo teisėjai Viktoras Kažys, Valdimaras Bavėjanas, Konstantinas Gurinas ir Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis suimti 10 dienų. Visus juos prokurorai prašė suimti mėnesiui.

Foto: DELFI / Justinas Auškelis

Advokatai Giedrė Cimbolienė ir Klaipėdoje praktikuojantis Marius Navickas suimti 10 dienų, advokatas Aivaras Surblys – dviem savaitėms. Prokurorai jiems prašė dviejų mėnesių suėmimo. Ilgiausiai – mėnesiui – suimtas advokatas Drąsutis Zagreckas. Prokurorai jam prašė maksimalaus termino – suėmimo trims mėnesiams.

Vilniaus statybos įmonės „Indema“ vadovas Rolandas Vasiliauskas, buvęs Kauno politikas Valys Venslovas ir Pakruojo verslininku žiniasklaidoje vadinamas Romutis Stočkūnas suimti mėnesiui. Dviem mėnesiams suimti kontrabandos byloje teisiamas Vilius Karalius, su narkotikų kontrabanda sučiuptas, bet išteisintas Virgilijus Valius, audito ir konsultavimo įmonės „Biland“ vadovai Ernestas Sakalauskas ir Oksana Sakalauskienė, žmonių prekybos byloje minėtas Giedrius Valatkevičius, bei dar vienas įtariamasis – Arūnas Blažaitis, apie kurį viešai prieinamos informacijos nėra.

3. Komentarai

Varšuvoje viešinti prezidentė sakė, kad teisinė sistema parodė, jog sugeba valytis, nes „be pačių teisėjų bendruomenės pagalbos šis tyrimas nebūtų įmanomas“. Pasak prezidentės, „pasipriešinimo bus daug, triukšmo – taip pat, bet tame triukšme turime matyti pagrindinę liniją – kova su korupcija būtina visuose lygmenyse“.