„Kreiptasi į Vilniaus miesto apylinkės teismą dėl trijų įtariamųjų suėmimo“, – BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė.

Manoma, kad bus prašoma suimti ir daugiau sulaikytų įtariamųjų šioje byloje.

Kaip skelbia LNK žinios, tarp prašomų suimti asmenų – įmonės „Indema“ vadovas Rolandas Vasiliauskas, taip pat advokatas Aivaras Surblys. Abu jie trečiadienį buvo atvesti į Vilniaus apylinkės teismą.

Televizijos teigimu, verslininkas gali būti įtariamas keliais tūkstančiais eurų bandęs papirkti teisėją Robertą Rainį, kad šis vilkintų bylą dėl sukčiavimo, kuriai kitąmet sueina senaties terminas.

A. Surblio advokatas Simonas Slapšinskas televizijai tvirtino, kad jo ginamasis kolega nėra įtariamas korupcija.

Kaip skelbta, korupcija įtariami Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai Viktoras Kažys, Konstantinas Gurinas ir Valdimaras Bavėjanas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjas Gintaras Čekanauskas, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys.

Visi sulaikyti teisėjai turi didelę 24–37 metų darbo patirtį.

Taip pat sulaikyti penki advokatai – Drąsutis Zagreckas, Romualdas Mikliušas, Giedrė Cimbolienė, Aivaras Surblys ir Klaipėdoje praktikuojantis Marius Navickas.

Teisėsaugos duomenimis, iš viso trečiadienį sulaikyti 26 asmenys.

Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovas Žydrūnas Bartkus sakė, kad įtariamųjų skaičius gali augti.

Įtariama, kad sutartų kyšių suma galėjo siekti 400 tūkst. eurų. Anot prokuratūros, konkretūs kyšiai svyravo nuo vieno tūkstančio iki 100 tūkst. eurų.