Šiuos dokumentus įteikė Seimo nariai Ingrida Šimonytė, Mindaugas Puidokas ir Naglis Puteikis, premjeras Saulius Skvernelis, ekonomistas Gitanas Nausėda, europarlamentaras Petras Auštrevičius, Europos Komisijos narys Vytenis Povilas Andriukaitis, į Seimą anksčiau kandidatuoti bandę Alfonsas Butė ir Kazimieras Juraitis, BNS patvirtino VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

„Pirmadienį ryte Vyriausioji rinkimų komisija turės posėdį ir registruos juos pretendentais, o antradienį bus išduoti parašų rinkimo lapai“, – sakė L. Matjošaitytė.

Pretendentai tapti šalies vadovu taip pat turėjo sumokėti 4,6 tūkst. eurų užstatą, kurį bus galima atgauti rinkimuose surinkus 7 proc. arba daugiau balsų.

Norint oficialiai tapti kandidatais rinkimuose, pretendentai iki kovo 28 dienos turės surinkti ne mažiau kaip 20 tūkstančių rinkėjų parašų.

Politinės kampanijos dalyviais, be jau minėtų, dar registravosi europarlamentaras Valentinas Mazuronis, filosofas Arvydas Juozaitis, buvęs ledo ritulio federacijos prezidentas Vitas Gudiškis, Raimonda Daunienė. Seimo narė Aušra Maldeikienė taip pat registravosi politinės kampanijos dalyve, tačiau jau paskelbė nekandidatuosianti.

Pareiškinius dokumentus pretendentai gali teikti iki kovo 8 dienos, o paskutinė diena registruotis politinei kampanijai yra pirmadienis.

Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną, antrasis turas – gegužės 26 dieną.