Seimo narė A. Bilotaitė mano, kad sveikatos priežiūros įstaigų vadovų veiksmai reikalauja imtis parlamentinės kontrolės.

„Didžiosios gydymo įstaigos perka pačią brangiausią įrangą be jokios kontrolės. Nei Sveikatos apsaugos ministerija, nei jai pavaldi Valstybinė ligonių kasa, regis, nemato ir negirdi, kad valstybės biudžeto lėšas, skirtas mūsų šalies gyventojams gydyti, įstaigos netrukdomai leidžia brangiausiems pirkiniams, kai, pavyzdžiui, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje labai trūksta slaugytojų, pinigų neatsiranda ir didesnėms medikų algoms, o už vaistus pacientai priversti primokėti“, - sako A. Bilotaitė.

Parlamentarės nuomone, būtina griežtinti gydymo įstaigų veiklos kontrolę, nes dabar sprendimai dėl brangios įrangos pirkimo priimami vienasmeniškai arba tik su įstaigos steigėjo pritarimu.

Viešumoje pasirodė informacija, kad Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikos įsigijo medicininės įrangos sistemą, skirtą smegenų piktybiniams navikams šalinti. Kaip teigiama Laisvės TV atliktame tyrime, šią įrangą įstaiga įsigijo ne konkurso būdu, o pirkinio ekonominis pagrįstumas ir reali nauda kelia abejonių medikams.

Neseniai tinklalapis „15min“ skelbė, kad Klaipėdos universitetinė ligoninė taip pat be konkurso įsigijo milijoninės vertės robotinę operacinę įrangą, dėl kurios būtinybės ir naudos pacientams viešai suabejojo patys medicinos specialistai. Reaguodama į šią paskelbtą informaciją A. Bilotaitė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, taip pat Viešųjų pirkimų tarnybą, kad būtų atliktas išsamus tyrimas ir išsklaidytos abejonės dėl galimai neskaidriai vykdomų Klaipėdos universitetinės ligoninės pirkimų.

Pasak A. Bilotaitės, paaiškėjo, kad abu pirkinius įstaigos įsigijo iš to paties tiekėjo - UAB „Sormedica“.