„Absoliuti dauguma palaiko S. Skvernelio kandidatūrą. Bet kiek aš žinau, yra du skyriai iškėlę Seimo pirmininko kandidatūrą. Tai yra Kauno rajono skyrius, kuriame jis buvo pirmininkas prieš Seimo rinkimus, ir, kiek žinau, Zarasų rajono skyrius, kur yra jo uošvija, jis tą rajoną šefuoja, pastoviai ten būna. Manęs nenustebino, kad šitie du skyriai iškėlė jo kandidatūrą. Aš agituosiu balsuoti slaptu balsavimu, kad nekiltų abejonių niekam, kad daromas koks nors spaudimas kam nors“, – DELFI sakė R. Karbauskis.

Partija spręs dėl pretendento į kandidatus į prezidentus šį šeštadienį per suvažiavimą Prienuose.

Net nekelia klausimo, ar Skvernelis gali kandidatuoti eidamas pareigas

R. Karbauskis nemato problemos tame, kad S. Skvernelis kandidatuotų į prezidentus eidamas premjero pareigas. Šio klausimo kelti suvažiavime neketinama.

„Jūs puikiai suprantate, kad šitas naratyvas, kad jis neturėtų būti kandidatu, jis yra dirbtinis, ir kad jis nieko bendro neturi su Lietuvos įstatymais. (Yra kas) labai norėtų, kad jis nebūtų premjeru, ir labai norėtų, kad iš viso „valstiečiai“ nebūtų valdančiojoje koalicijoje, daug kas ko norėtų, bet, pirmiausia, mūsų įstatymai ir po to mūsų rinkimų patirtis rodo, kad jokių problemų tame nėra“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Kels savo kandidatūrą į partijos pirmininkus

R. Karbauskis išplatino laišką partiečiams, kuriame pareiškė, kad ketina dar vienai kadencijai kandidatuoti į partijos pirmininkus. DELFI žiniomis, šiuose rinkimuose kol kas jis konkurencijos neturi. Partijos statutas neriboja pirmininko kadencijų skaičiaus.

„Partija auginasi nemažai lyderių, bet, kol pasitiki manimi, kaip pirmininku, tol aš, jausdamas tą pareigą, einu“, – sakė R. Karbauskis.

Jis taip pat siūlys mažinti pirmininko pavaduotojų skaičių iki šešių.

„Tai yra grynai techninis sprendimas. Pas mus pirmininkas ir pavaduotojai yra partijos valdyba, norisi, kad tas organas būtų darbingas. Per dvejų metų laikotarpį laukia ketveri rinkimai“, – sakė R. Karbauskis.

Pasak jo, svarbiausi partijos sprendimai priimami ne valdyboje, o taryboje.

„Tikrai labai svarbius sprendimus priiminėja partijos taryba, jai priklauso visų skyrių pirmininkai, visi Seimo nariai, kurie yra partijos nariai, EP nariai, merai , kurie nėra skyrių pirmininkai. Tai yra didelė organizacija, kuri yra partijos širdis, o valdyba yra, jeigu taip palyginti, vožtuvėlis širdyje, kuris turi laiku susitraukti, laiku išsiplėsti, ir užtikrinti kraujo padavimą į širdį“, – sakė R. Karbauskis.

Pirmuoju vicepirmininku jis siūlys europarlamentarą Bronių Ropę. Savo pavaduotojais Seimo frakcijoje – Aušrinę Norkienę, Joną Jarutį ir Valių Ąžuolą. Savo pavaduotoja jis žada siūlyti ir Kristiną Kirslienę, kuri būtų atsakinga už organizacinių klausimų koordinavimą partijoje.

„Į savo pavaduotojus siūlau ir Aurelijų Verygą. Jam būtų patikėtas bendradarbiavimo su mūsų Vyriausybe užtikrinimas“, – teigiama R. Karbauskio laiške partiečiams.