Į komisijos posėdį pakviesti Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Seimo narys Povilas Urbšys.

Eltos žiniomis, Seimo pirmininkas V. Pranckietis neketina dalyvauti šiame posėdyje, šis klausimas neįrašytas į jo trečiadienio darbotvarkę.

„Oficialiai gavome kvietimą tik antradienį, o Seimo pirmininko darbotvarkė jau iš anksto suplanuota. Paprašėme, kad klausimus komisija atsiųstų raštu“, - Eltai sakė Seimo pirmininko atstovė spaudai Karolina Frolovienė.

Praėjusią savaitę tyrimo komisija apklausė iš VTEK atleistą Mindaugą Siaurį. Pasakodamas savo atleidimo aplinkybes jis teigė, kad 2017 m. kovo 16 d. darbe vykusiame pokalbyje su kolegomis komisijos nariais Virginijumi Kanapinsku ir Sauliumi Katuoka jam buvo pasakyta, kad jo atleidimo esą reikalauja asmenys iš Seimo.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) praeitų metų spalį paskelbė, kad M. Siaurys iš VTEK buvo atleistas neteisėtai, nes VTEK laikinuoju pirmininku tuo metu dirbęs V. Kanapinskas negalėjo eiti šių pareigų, kadangi nebuvo vyriausias pagal amžių komisijos narys. Pasak M. Siaurio, į darbą jis iki šiol negrąžintas, nors atlyginimas skaičiuojamas, pinigai nemokami.

Pernai rudenį portale Delfi.lt pasirodė informacija apie tai, kad Seimo narys P. Urbšys galimai darė spaudimą Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos nariams ir galimai neteisėtai reikalavo atleisti VTEK pareigūnus.

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie VTEK darbo užkulisius, pernai spalį Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis kalbėjo apie galimą apkaltą Seimo nariui P. Urbšiui.

Pats Seimo narys P. Urbšys ne kartą vertino tai kaip keršto akciją ir sąskaitų suvedinėjimą. Parlamentaras tvirtino, kad jokių neteisėtų nurodymų nėra davęs, visada vadovavosi sąžine ir Konstitucija.

Parlamentinis tyrimas apima 2008-2018 metus. Tyrimo komisija, kurioje dirba 12 įvairioms frakcijoms atstovaujančių Seimo narių, dirbs iki 2019 m. gegužės 1 d.