Pasak jos, tai buvo daroma tikslingai, norint parodyti, į kokį rinkėją nusitaikė premjeras. Politologė taip pat tvirtina, kad, nors S. Skvernelio reitingai ir krinta, nereikėtų skubėti nurašyti premjero galimybių sužibėti Prezidento rinkimuose.

„Paskelbimas Rusnėje yra padarytas labai tikslingai. Kad tai nebūtų Vilniuje, kad tai nebūtų Seime ar ant Vyriausybės laiptų. Norima parodyti, į kokį elektoratą linkęs ar norėtų atstovauti Prezidento rinkimuose. Jis pasiuntė tam tikrą žinią, kad, matyt, norėtų atsigręžti į regionus, o kadangi Rusnė visuomet buvo problemiška, tai buvo vieta, kurioje jis įrodo, kad sprendžia problemas. Tam tikros žinutės, manau, yra tikrai pasiųstos, ir jis čia labai niekuo nenustebino. Todėl matome tam tikrą vaizdą, kaip bus konstruojama ir ta pati rinkimų kampanija“, - Eltai sakė R. Urbonaitė.

Nors visuomenėje populiarumą prarandančio premjero S. Skvernelio reitingai ir krinta, politologės teigimu, nereikėtų skubėti nurašyti Vyriausybės vadovo galimybių išeiti į antrąjį rinkimų turą. R. Urbonaitė sako, kad ministras pirmininkas turi savo rinkėjų ratą, kuris nebuvo atspindimas atliekamuose reitinguose.

„Visi buvo linkę užsakinėti mišias po paskutinio gruodžio mėnesio reitingų kritimo, nors ir jis buvo pakankamai žymus, bet mes puikiai žinome, kaip tie reitingai gali greitai kisti ir koks tas mūsų rinkimas neprognozuojamas. Kampanijos taip pat ne visuomet yra nuspėjamos, ir mes dar galime neįtarti, kiek gali pasivyti skandalai vieną ar kitą kandidatą ir kas gali nutikti. Paskutiniais rinkimų etapais kandidatai bando parodyti savo oponentų silpnąsias vietas ar biografijos dėmes. Todėl sunku nuspėti, su kuo kiekvienam kandidatui būtų lengviau susigrumti paskutiniame rinkimų etape“, - teigė R. Urbonaitė.

Rusnėje viešintis premjeras Saulius Skvernelis paskelbė apie savo dalyvavimą Lietuvos prezidento rinkimuose.

,,Dirbau visą laiką valstybei, jai prisiekęs tą ir toliau darysiu. Ir nesirinksiu lengvesnio kelio, ir tą galiu pasakyti - dalyvausiu rinkimuose“, - Rusnėje paklaustas žmonių, ar dalyvaus Prezidento rinkimuose, atsakė S. Skvernelis.

Pasak premjero, jo vadovaujama Vyriausybė dirbo nuosekliai, todėl, skirtingai nei kiti kandidatai į prezidentus, jis gali žmonėms parodyti realius rezultatus, o ne svaidytis pažadais.

Iki šiol apie kandidatavimą yra paskelbę Naglis Puteikis, Ingrida Šimonytė, Petras Auštrevičius, Arvydas Juozaitis, Aušra Maldeikienė, Valentinas Mazuronis bei Gitanas Nausėda.

Praėjusį penktadienį 40 iš 56 Valstiečių ir žaliųjų sąjungos skyrių pranešė kandidatu į prezidentus siūlantys būtent premjerą S. Skvernelį.

Oficialiai LVŽS savo kandidatą į prezidentus tvirtins per partijos suvažiavimą, kuris vyks sausio 26 dieną.