„Reikia pagaliau tiesiog rasti vietą ir priimti dovaną. Juk niekas net neprašo pinigų, tik vietos. Jau buvome ją radę, tačiau neradome sutarimo su savivaldybe. Viliamės, kad su naująja sostinės valdžia dialogas bus sėkmingesnis“, – sakė Seimo pirmoji vicepirmininkė „valstietė“ Rima Baškienė.

Ji vylėsi, kad po rinkimų naujoji savivaldybė „kitomis akimis“ įvertins ir kitas seniai egzistuojančias problemas ir bendradarbiaudama imsis jas spręsti.

Pasak parlamentarės, tos problemos yra Nepriklausomybės aikštes ir jame esančio fontano sutvarkymas.

Savivaldos rinkimai vyks kovą.

BNS primena, kad 17 metrų aukščio koplytstulpį Lietuvai, Vilniui ir parlamentui ketina padovanoti daugiau nei prieš tris dešimtmečius mirusio architekto Jono Muloko artimieji – jie finansuotų ir objekto statybą.

Tam, kad koplytstulpis būtų pastatytas prie Sausio 13-osios memorialo, pritarė Seimo valdyba, taip pat Seimo rūmų architektas Algimantas Nasvytis, Sausio 13-osios memorialo autorius Kęstutis Kisielius.

Seimo valdyba savivaldybės prašė projektą suderinti kuo skubiau – buvo siekiama, kad koplytstulpis būtų pastatytas iki liepos 6-osios.

Seimo kanclerė Daiva Raudonienė sakė, kad kanceliarija dar tikisi savivaldybės pritarimo projektui artimiausiu metu.

Koplytstulpio autorius J. Mulokas gimė 1907 metais Rokiškio rajone, 1944 metais pasitraukė į Vakarus, 1983 metais mirė JAV, Santa Monikoje. Jis yra suprojektavęs lietuvių bažnyčias Čikagoje, Niujorke, jaunimo centrą Čikagoje, koplytsuplius, paminklinius antkapius, senelių poilsio namus Omahoje ir kitus objektus.