L. Linkevičius Mariupolyje lankosi su Estijos, Latvijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrais.

Lietuva šių ministrų vizitą į Ukrainą organizavo siekdama parodyti solidarumą Kijevui, kaltinančiam Rusiją, kad ši agresyviais veiksmais Azovo jūroje vykdo Mariupolio jūrų uosto blokadą.

Ministrai susitiks su vietos valdžios, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos nariais, Mariupolio uosto atstovais.

Jie taip pat susipažins su Rusijos veiksmų Azovo jūroje padariniais ir aptars būdus, kaip būtų galima atkurti nevaržomą laivybą Azovo jūroje ir suteikti reikalingą tarptautinę paramą blokadą išgyvenančiam regionui.

Su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka bus aptarti Rusijos veiksmai Kerčės sąsiauryje bei ketinimai išvaduoti lapkričio pabaigoje rusų sulaikytus Ukrainos jūreivius.

Taip pat planuojama aptarti saugumo iššūkius, susijusius su artėjančiais Ukrainos prezidento ir parlamentaro rinkimais, reformų planus.

Rusija lapkričio pabaigoje Kerčės sąsiauryje apšaudė ir užėmė tris Ukrainos karinius laivus, nes kaltina juos pažeidus teritorinius vandenis prie 2014 metais aneksuoto Krymo.

Ukraina ir jos rėmėjai Rusijos veiksmus pavadino dar vienu agresijos aktu, o Lietuva dėl įvykių Kerčės sąsiauryje paskelbė sankcijas atskiriems Rusijos piliečiams.