Karo Ukrainoje atspindžiai

Putinas
Foto: Rimas Pocius

Ukrainos krizės įtampa pasiekė seniai nematytas aukštumas, kai Rusijos laivai užblokavo Kerčės sąsiaurį ir užgrobė juo plaukusius tris Ukrainos laivus, bei sulaikė visus įgulos narius. Veiksmai neturėjo jokio teisinio pagrindo, nes laivai plaukė į Ukrainos uostą pro bendrus teritorinius vandenis, kurių laivybą leidžia 2003 metų pasirašyta neribotos laivybos sutartis. Tai tebuvo dar vienas Rusijos sėlinančios okupacijos žingsnis.

Mokytojų protestas – naujomis formomis

Mokytojų streikas
Foto: Rimas Pocius

Miegmaišiuose ministerijoje nakvynei įsikūrę mokytojai, ištuštėjusios klasės dalyje Lietuvos mokyklų. Tokių vaizdų buvo galima išvysti šią savaitę.

Mokytojos sutartinai tikino, kad vieną naktį jau praleido ministerijoje, praleis ir antrą. „Ketiname likti. Kol būsime reikalingos, tol būsime“, – ketvirtadienį ryžtingai kalbėjo mokytojos

Sostinėje sulaikyta aštuoniasdešimtmetė narkotikų prekeivė pravarde „Bobutė“

Foto: Rimas Pocius

Sostinės policija su įkalčiais sulaikė 80 metų narkotikų prekeivę ir narkotikų pirkėją. Užsimaskavę pareigūnai „bobutę“ pričiupo nutarę patikrini iš jos namų išėjusį jaunuolį, kuris turėjo narkotikų. Jaunuolis pareigūnams prisipažino, kad „žolę“ ką tik nusipirko iš „Bobutės“.

Šeštas kartas nemelavo

Žalgiris
Foto: Rimas Pocius

Kauno „Žalgiris“ šeštuoju bandymu pagaliau nutraukė Eurolygoje užsitęsusį namų arenos užkeikimą ir vargais negalais patiesė Milano „Olimpia Armani“ krepšininkus – 83:78. Pasidžiaugęs, kad „bent jau sirgaliai į darbą galės eiti gerai nusiteikę“, vėliau Šarūnas Jasikevičius prisipažino, kad auklėtinių žaidimas jo dar toli gražu netenkina. „Jeigu norime kažką pasiekti, turime nedalinti varžovams lengvų taškų. Atrodo, rungtynėms laiko turime pasiruošti pakankamai, bet...“, – lėtu „Žalgirio“ progresu skundėsi Šaras. Ar tikrai sugrįžo į pergalių kelią, „Žalgiris“ turės įrodyti ateinančią savaitę, kai į Kauną atvyks Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkai, pernai žalgiriečių nuskriausti ketvirtfinalyje. Neabejotina, kad Kaune ir vėl bus karšta.

Penkta palata

5 palata
Foto: Rimas Pocius

Kauno miesto poliklinikos, Dainavos padalinio odontologas V. P. 84-erių metų pacientei galimai išrovė sveiką dantį, o sugedusio nepašalino. Kitą dieną nukentėjusioji pakartotinai nuėjo į šio odontologo kabinetą. Sulaukus, kol išeis prieš tai buvęs pacientas, senolė priekaištavo odontologui V. P., kad pašalintas ne tas dantis, jai vis dar reikia pašalinti jos nurodytą dantį, nes šis trukdo dantų protezavimui, kurį atlieka kita odontologė, kitoje klinikoje.

Margas pasaulis

Margas pasaulis
Foto: Rimas Pocius

Italijos policija trečiadienį pradėjo tyrimą dėl incidento, kai esą jau 38 kartus apiplėšto vyro valdoje buvo nušautas įsibrovėlis. Fredy Pacini, turintis padangų parduotuvę Monte San Savine Toskanoje ir nušovęs 29 metų moldavą, kaltinamas viršijęs būtinąją gintį.