Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė tokiai Vidaus reikalų ministerijos parengtai pozicijai atmesti Druskininkų opozicijos prašymą.

„Įvertinus, kad iki rinkimų liko trys mėnesiai, o situacija yra valdoma, stebima, nėra taip, kad savivaldybėje chaosas, teikėme pasiūlymą neįvesti tiesioginio valdymo. Taip, visi pritarė“, – žurnalistams Vyriausybėje po posėdžio sakė Eimutis Misiūnas.

Kurortinėje savivaldybėje Kontrolės komitetas nesuformuojamas nuo pernai gegužės, nors įstatymuose numatyta, kad tai turi būti padaryta per du mėnesius.

VRM išvadoje tvirtinama, kad Druskininkų opozicijos pasiūlymas laikinai įvesti tiesioginį valdymą „būtų neproporcinga priemonė susidariusiai situacijai spręsti“, nes savivaldybės funkcijos veikia.

Kontrolės komitetas Druskininkų savivaldybės taryboje nesuformuojamas, nes į jį nepavyksta paskirti opozicijos atstovų. Opozicinės frakcijos keliskart į komitetą siūlė tuos pačius kandidatus, bet mero Ričardo Malinausko vadovaujama valdančioji dauguma juos atmesdavo.

Opozicija sako, kad dauguma neturi teisės nepaskirti į savivaldybės tarybą teisėtai išrinktų politikų, tačiau Druskininkų meras teigia, jog teikiami kandidatai yra susikompromitavę.

Druskininkų valdantieji buvo inicijavę apkaltą penkiems opozicijos atstovams, kaldindami šiuos neteikiant priimtino kandidato į Kontrolės komitetą – Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas juos reabilitavo konstatavę, kad tarybos nariai priesaikos nesulaužė.