„Tai nėra opozicijos nuopelnas (...) Problema atsitinka valdančiųjų pusėje. Jie netenka vieno, antro, trečio, ketvirto (...) Neminėdamas pavardžių, pasakysiu, kad lėks iš tos partijos ar frakcijos arba bus išmesti bent pora žmonių. Ten komandos kaip kumščio nebėra“, - penktadienį ,,Žinių radijui“ teigė E. Gentvilas.

Pasak liberalų lyderio, yra tik laiko klausimas, kada ,,valstiečių“ frakcija skils. E. Gentvilas sako, kad jau dabar yra matomos dvi stovyklos tarp Sauliaus Skvernelio ir R. Karbauskio. Ministro pirmininko ir ,,valstiečių“ lyderio nuomonės išsiskyrė ir šią savaitę, kai premjeras palaikė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Vytauto Bako sprendimą nesidalyti tyrimo medžiaga su galimą neteisėtą įtaką ir poveikį Lietuvos politikams tiriančios Seimo laikinosios komisijos pirmininke Agne Širinskiene.

„Mano įsitikinimu, atsiranda pleištas tarp Sauliaus Skvernelio ir Ramūno Karbauskio. Galimai formuojasi stovyklos. Vytautas Bakas, kuris yra S. Skvernelio žmogus, atsistojo prieš R. Karbauskio ir A. Širinskienės poziciją. Jis jaučia S. Skvernelio užnugarį. Tai yra ženklas: jeigu Bakas pasitrauktų, pasitrauktų ir daugiau. (...) Nes ten yra dešimt ar daugiau asmenų, kurie yra pasirengę išeiti, bet jiems reikia konsolidacijos branduolio, tai yra asmens personos, kuri vienytų. (...) V. Bakas yra tokia personalija, kuri galėtų sutelkti tuos, kurie yra nepatenkinti“, - sakė E. Gentvilas.

E. Gentvilas sako, kad frakcijai reikia tik pagrįsto motyvo išsiskirti. Pasak jo, premjeras neturėtų likti trupančioje frakcijoje.

„Ateina diena ,,X“, kai jam (S. Skverneliui. - ELTA) reikia distancijuotis nuo R. Karbauskio arba jis liks jo trupančioje globoje, kuri neužtikrina nieko. Tai gal geriau nebūti kartu ir silpti, o atsitraukti atskirai ir turėti šansą stiprėti“, - sakė E. Gentvilas.

Pasak E. Gentvilo, „valdančiųjų“ pusėje jau dabar yra daugiau kaip dešimt žmonių, kurie linkę pasitraukti. Liberalų lyderis sako, kad „nereikia turėti iliuzijų, kad tokie liberalūs žmonės kaip ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, bus visą laiką su R. Karbauskiu“.