Vilniuje įsikūrusio ir jau tryliktus veiklos metus skaičiuojančio RESC vadovo Lino Kojalos teigimu, įsitinklinimas JAV leis įgyvendinti projektus bei padarys Lietuvos balsą labiau girdimą kitoje Atlanto pusėje.

„Šia linkme kryptingai dirbome kelis mėnesius. Džiaugiuosi, kad dvi didelės institucijos regi mus kaip partnerius bei ieško galimybių bendroms veikloms. Neabejoju, kad nišų veiklai atsiras, mat mūsų analizuojamos NATO, saugumo, dezinformacijos, Rytų partnerystės valstybių vystymo temos jiems taip pat yra prioritetinės“,– sakė Kojala.

Susitarimuose pažymima, kad RESC ir JAV institucijos dirbs drauge rengiant tarptautinių projektų paraiškas, bus keičiamasi ekspertine patirtimi bei žiniomis, rengiami ekspertų vizitai. Tai turėtų būti ypač naudinga Lietuvos analitikams, mat abi partnerės turi puikią tarptautinę reputaciją. FPRI veikia dar nuo 1955 metų ir vienija beveik šimtą aukščiausio lygio analitikų. Naujausiame Pensilvanijos universiteto sudaromame pasauliniame analitinių centrų reitinge FPRI savo kategorijoje užėmė septintą vietą. Tuo metu CEPA, kurios analitikai ne kartą buvo pakviesti konsultuoti bei dirbti į aukščiausias JAV politines institucijas, tame pačiame reitinge savo kategorijoje žengia dešimti.

„Tai suteiks daugiau galimybių įvairiose institucijose dirbantiems lietuvių analitikams prasimušti į JAV informacinę erdvę ir skatins mus kelti kokybės kartelę aukštyn“,– pridūrė Kojala. Vienu pirmųjų praktinių žingsnių turėtų būti partnerių pagalba platinant netrukus pasirodysiantį RESC analitinį leidinį „Lithuanian Foreign Policy Review“ JAV sprendimų priėmėjų tarpe bei viešojoje erdvėje.

Rytų Europos studijų centras veikia įgyvendinamų projektų pagrindu ir nėra išlaikomas tikslinių dotacijų. Tarp RESC partnerių, su kuriais įgyvendinamos bendros iniciatyvos, yra Europos Komisija, NATO, USAID, įvairūs tarptautiniai fondai ir kt.