„Pradedame tuos darbus, kurie būtini, bet šiandien nesakome „ne“ registrui. (...) Pirmiausiai reikia įvertinti tas problemas, galimybes - nuo esamų registrų sąsajų ir nusikaltusių asmenų priežiūros ir kontrolės. Jeigu tai neveiks ar blogai veiks ir situacija nepagerės, o ji Lietuvoje nėra viena iš geriausių, kad galėtume pasigirti, tada reikėtų pratęsti diskusijas apie registro steigimą“, - pirmadienį spaudos konferencijoje Seime sakė R. Šalaševičiūtė.

Pasak jos, taip pat bus stebima, kaip veikia Lenkijoje pernai spalį įsteigtas toks registras. „Mūsų kaimynai lenkai turi registrą, kuriame dedamos nuotraukos, vardai ir pavardės, už ką konkrečiai, už kokį seksualinį nusikaltimą baustas asmuo. Žiūrėsime, kaip seksis mūsų kaimynams su turimu registru“, - sakė R. Šalaševičiūtė.

Spaudos konferencijoje dalyvavusi Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovė Kristina Mišinienė apgailestavo, kad šiandien neturime apsaugos vaikams nuo lytinių nusikaltimų artimoje aplinkoje. Jos duomenimis, iš 10 tokių nusikaltimų 7 yra padaromi artimoje aplinkoje.