Šią savaitę į posėdį rinksis projekto iniciatyvų atrankos komisija, kuri ir nuspręs, kurios iniciatyvos, padedančios sugrįžtantiesiems, šiemet yra labiausiai nusipelniusios ir verčiausios būti apdovanotos.

Šių metų projektui startas buvo duotas liepą vykusiame Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime. Jame per tris dienas savo sugrįžimo istorija pasidalijo per kelios dešimtys tautiečių. Prie iniciatyvos prisijungė žinomas tango mokytojas Eduardas Šlekys-Gimenezas, muzikos prodiuseris Leonas Somovas, atlikėjas, dainų ir muzikos autorius, prodiuseris, visuomenės veikėjas Jurgis Didžiulis, ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

„Čia gyvenu ir jaučiuosi laimingas“, - apie gyvenimą Lietuvoje sako tolimajame Urugvajuje gimęs E. Šlekys-Gimenezas.

„Lietuvoje gera gyventi, nes čia yra mano namai“, - apie grįžimą iš užsienio kalba L. Somovas.

Atlikėjas, dainų ir muzikos autorius, prodiuseris, visuomenės veikėjas ir aktyvistas J. Didžiulis, Lietuvoje gyvenantis jau 18 metų, prisipažįsta: Lietuvoje likti ir toliau čia kurti savo ateitį skatina labai aukšta gyvenimo kokybė, švarus oras, fantastiška gamta, dinamiška visuomenė“.

Sugrįžimo pasakojimais aktyviai dalijasi ne tik didmiesčių gyventojai, bet ir žmonės iš šalies regionų. Pagrindinės valstybės, į kurias tautiečiai buvo išvykę, - Jungtinė Karalystė, Norvegija, Airija. Pasitaiko ir egzotiškesnių - Malaizija, Naujoji Zelandija, Singapūras, Australija. Nors projektas „Kryptis Lietuva“ siekia atskleisti biudžetinių ir viešųjų įstaigų, nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių, socialiai atsakingo verslo įmonių ir privačių asmenų iniciatyvas, paskatinusias žmones sugrįžti, dauguma atvirauja, kad į Lietuvą grįžo dėl asmeninių priežasčių, paraginti šeimos ir artimųjų, taip pat subliuškus mitui, kad ten geriau. Herojai pasakoja svetur studijavę ar dirbę, bet galiausiai supratę, kad visgi geriausia namie. Likus kelioms savaitėms iki apdovanojimų ceremonijos, sugrįžusiųjų sąrašas pildomas kasdien.

Pasidalyti savo įkvepiančia sugrįžimo į Lietuvą istorija ir atskleisti pasirinkimo priežastis kviečiami visi, kuriems likimas lėmė gyventi svetur, įgijus patirties sugrįžti ir laimingai įsikurti gimtojoje šalyje. Tai vis dar galima padaryti interneto svetainėje www.lietuva.lt - čia skelbiamos sugrįžusiųjų istorijos.

Lapkričio 15 d., tęsiant praėjusių metų tradiciją, pažangiausios ir kilniausios iniciatyvos bus apdovanotos: už paskatinimą sugrįžti į Lietuvą, už indėlį teikiant pagalbą grįžtantiesiems, už pagalbą įsitvirtinant Lietuvoje. Dar viena nominacija skirta verslui - už aktyvią veiklą, skatinančią grįžti dirbti Lietuvoje.

Apdovanojimus inicijuoja ir organizuoja Vyriausybės kanceliarija, globėjas - ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.