„20 metų be vaikų, draugiškai ir sutartinai gyvenę sutuoktiniai labai džiaugėsi savo gimusiais pametinukais ir sunkiai juos augino. Mergaitė gimė vos 700 gramų svorio ir mano Eglė, vyro padedama, ją išsūpavo, užaugino, o dabar šitoks smūgis suduotas visų pirmiausia vaikams ir mums visiems. Kai per žiniasklaidą sužinojau, kad vaikai atimti, atėjau į tarnybą ir sakiau: sutinku globoti. Esu dirbusi vaikų darželiuose 20 metų, vaikų psichologiją gerai išmanau, įsivaizduoju, koks siaubas jiems pakliuvus pas svetimus žmones. O dabar melagiai sako, kad aš atsisakiau būti savo anūkų globėja. Nors patys matė visus dokumentus ir psichiatrų pažymą, jog man galima patikėti vaikus. Aš nesuprantu, kas čia darosi, kas nutylima, kodėl vos ne recidyvistais paversta padori šeima. Kodėl niekas neatėjo pas kaimynus pasiklausti, kaip vaikai auginami, o iš karto puolė plėšti juos iš namų, - sakė močiutė L. Venslovaitė.

Ji sutinka, kad „įstatymų reikia laikytis, ir jeigu už pliaukštelėjimą vaikui mama Eglė nusipelnė kažkokios nuobaudos, ją ir galima skirti, tačiau be jokio teismo sprendimo dvi paras laikyti be maisto nuo mažų vaikų atplėštą moterį už grotų - pasityčiojimas iš teismingumo“, - pabrėžė močiutė.

Daugiau nei pusšimtis žmonių Kauno senamiestyje, prieš socialiniais kauniečių reikalais besirūpinančių dviejų Kauno miesto savivaldybės skyrių pastato duris, trečiadienio popietę surengė protesto akciją, primena ELTA.

„Apginsime šeimą - išsaugosim Lietuvą“, „Ne iš tėvų vaikai atimami, o tėvai iš vaikų“, „Žmonės nesusikalba su valdžia, valdžia nenori klausytis žmonių“, - tokie ir panašūs šūkiai surašyti plakatuose, kuriuos laiko protestuojantys kauniečiai. Tarp akcijos dalyvių - nemažai žmonių, pažįstančių šeimą, iš kurios rugsėjo pabaigoje atimti du mažamečiai vaikai.

„Aš mačiau, kaip tas įvyko - draskė, plėšė vaikelį, kuris rankutėmis apsikabinęs tėvo kaklą visu balsu verkė“, - sakė žurnalistams atsitiktine įvykio liudininke tapusi kaunietė Laimutė Šostauskienė. „O aš labai gerai pažįstu šeimą, ir galiu pasakyti, kad tai - ideali šeima. Jų mažytė gimė nesveika, puoselėjo, augino, dabar atima, kartu su dar mažesniu broliuku. Padaryta žala yra žymiai didesnė nei galima įsivaizduoti, - kalbėjo nepristačiusi kita kaunietė.

Iš pastato, kuriame sprendžiamas laikiniems globėjams atiduotų vaikų likimas, išėjęs Seimo narys Naglis Puteikis gatvėje susirinkusiems paaiškino, kad posėdyje leista dalyvauti abiem vaikų tėvams, advokatui Sauliui Dambrauskui, tačiau Seimo narį Mindaugą Puidoką išstūmė iš kabineto. Kokiu pagrindu - niekas nesakė. M.Puidokas į Seimą išrinktas Kaune ir būtent toje rinkimų apygardoje, kurioje gyvena nukentėjusi šeima.

„Manau, tokiu būdu aukščiausi vadovai dangsto neteisėtą vaiko teisių apsaugos darbuot elgesį, slėpdami tiesą ir nuo parlamentarų, ir nuo visuomenės. O laikinoji Kauno vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė netgi sakė: kol man politikai nelieps - tol aš tos moters neatsiprašysiu. ELTA primena, kad laikinoji tarnybos vadovė DaivaPorutienė buvo apkaltinusi smurtavimu įtariamą vaikų mamą Eglę įvykio metu buvus neblaivia. Tačiau policija patikrinusi blaivumą tokį pasakymą paneigė.

Protesto akcijos dalyviai laukia, kol posėdyje bus priimtas sprendimas. Tariamasi akciją pratęsti prie teismo, kuriame galimai bus nagrinėjama smurtavimu apkaltintos vaikučių motinos byla.

Protesto akcijoje dalyvavęs buvęs Kauno meras Vytautas Šustauskas laikėsi santūriai. Kaip ir vienas policijos ekipažas.