Neteisėtai nušalintas buvę KOP vadas A. Navickas iš KAM reikalauja žalos atlyginimo

Vilniaus apygardos administracinis teismas praėjusią savaitę išnagrinėjo A. Navicko skundą. Sprendimas bus skelbiamas lapkričio 8 dieną.

Teismai galutiniais sprendimais yra konstatavę, kad buvęs KOP vadas A. Navickas nuo pareigų užpernai nušalintas neteisėtai.

„2018 metų kovo 23 dieną Audronis Navickas, gindamas savo pažeistas teises, kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą dėl turtinės ir neturtinės žalos, atsiradusios dėl valstybės institucijos neteisėtų veiksmų, tai yra neteisėto nušalinimo nuo pareigų, atlyginimo“, – BNS sakė A. Navicko advokatė Gerda Storpirštienė.

Ji apgailestavo, kad ministerija nepajėgi pripažinti savo klaidų, nesiima iniciatyvos atlyginti žalą.

Pasak G. Storpirštienės, KAM nepripažino dėl neteisėtų veiksmų padarytos žalos.

„Jis yra sakęs, kad net pilotuodamas karinį orlaivį ekstremaliose situacijose nebuvo patyręs to ir jautęsis taip beviltiškai, kaip tuo metu, kai ministerijos yra apdovanojamas už pavyzdingą tarnybą, o rytdieną nušalinamas nuo pareigų“, – BNS sakė advokatė.

Šiemet balandį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas patvirtino žemesnės instancijos teismo sprendimą, kad A. Navickas nušalintas neteisėtai.

A. Navickas nuo pareigų buvo nušalintas 2016 metų rudenį, Krašto apsaugos ministerijai pradėjus tyrimą dėl aplinkybių, kai du kariuomenės sraigtasparniai „Mi-8T“ vos nebuvo išvežti remontuoti į Rusiją.

Buvęs karinių oro pajėgų vadas po tyrimo dėl sraigtasparnių remonto buvo trumpam gražintas į pareigas ir netrukus įtrauktas į kariuomenės personalo laikinąjį rezervą, o po kelių mėnesių atleistas dėl krašto apsaugos ministro ir kariuomenės vado menkinimo.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas paskelbė, kad A. Navicko nušalinimas 2016 metų lapkritį buvo neteisėtas, nes nušalinimo metu karininkas nebuvo įtariamas drausmės pažeidimo padarymu, jo atžvilgiu nevyko joks tarnybinis patikrinimas.

Vis dėlto teismas atsisakė jį grąžinti į pareigas, nurodęs, kad tam nėra pagrindo, nes A. Navickas į jas jau buvo trumpam sugrąžintas 2017 metų vasarį.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos teigimu, karinių sraigtasparnių remontas Rusijoje būtų kirtęsis su Europos Sąjungos sprendimais dėl sankcijų Maskvai ir Lietuvos užsienio politika.

Galiausiai šie sraigtasparniai buvo suremontuoti pasitelkus subrangovus Azerbaidžane.