„Mano vertinimu, kol nėra jokių kitų sprendimų, tikrai taip (gali eiti pareigas – BNS). Ministrė darydama švietimo reformą ėmėsi pakankamai sudėtingo ir sunkaus darbo, tai atvėrė skaudulius, kurie ne visada buvo matomi“, – antradienį žurnalistams Seime sakė premjeras.

Jis tvirtino, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija šiuo metu nesvarsto galimybių patraukti ministrę, o frakcijai priklausančio Centro partijos vadovo Naglio Puteikio iniciatyvą rengti jai interpeliaciją aiškino dėmesio siekiu.

„Naglis Puteikis yra kitos partijos pirmininkas, kandidatas dalyvauti prezidento rinkimuose, ir galbūt daugiau siečiau su politinio matomumo problematika“, – „valstiečių“ frakcijos atstovo iniciatyvą komentavo S. Skvernelis.

„Jei nebūtų padaryti žingsniai įvedant etatinį apmokėjimą, akivaizdu, drastiškai mažėjant vaikų skaičiui mokytojams būtų tekę mažinti atlyginimus. Dabar šita tvarka, kuri nėra labai lengvai įgyvendinama, leis turėti skaidresnę, efektyvesnę apmokėjimo sistemą, mokytojams nereikės rugsėjo mėnesį ar anksčiau kautis, kiek gali turėti kontaktinių valandų“, – kalbėjo premjeras.

Klausiamas, ar švietimo ministrės likimas pareigose priklausys nuo VTEK išvados, premjeras atsakė: „Taip, VTEK išvada tikrai bus labai svarbi, kalbant apie ministrės darbą “.

VTEK aiškinasi, ar ministrė neįsipainiojo į interesų konfliktą dėl sutuoktinio laimėtų konkursų švietimo įstaigose.

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis antradienį žurnalistams Seime tvirtino, kad švietimo ir mokslo ministrė klaidų neišvengė, bet išliks istorijoje dėl pradėtų reformų.

„Švietimo ministrė ėmėsi labai sunkaus darbo, labai daug reformų – ir aukštojo mokslo, ir etatinis apmokėjimas, ir daugelis kitų sprendimų. (...) Šitoje situacijoje, aišku, klaidų neišvengiama. Manau, kad šita ministrė bent jau dėl savo ryžto dirbti liks bet kokiu atveju istorijoje, kaip ministras, kuris ėmėsi tokių reformų“, – sakė R. Karbauskis.

„Galbūt komandoje yra problemų, galbūt kitų problemų. Kad yra klaidų, tai akivaizdu“, – pridūrė jis.

Dalis mokytojų nepatenkinti nuo rugsėjo įsigaliojus naujai etatinio apmokėjimo tvarkai. Kai kurie pedagogai tvirtina nesulaukę žadėjo algų padidėjimo. Ministrės kėdę dėl to klibina ne tik opozicija, bet ir valdančiųjų atstovai – „valstiečių“ frakcijos narys N. Puteikis paskelbė rinksiąs parašus interpeliacijai, jei ministrė neatsistatydins.