„Aš nenorėčiau vartoti tokių atskyla, nes neaišku, kas atskyla. Mes turėjome koaliciją su partija, ir ta partija atskilo nuo koalicijos“, - trečiadienį kalbėjo V. Pranckietis.

Seimo vadovas „Žinių radijui“ teigė, kad, jo nuomone, iš tikrųjų atskilo ne valdžioje pasilikusi Gedimino Kirkilo vadovaujama Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP), bet partijos struktūrą ir didžiąją dalį partijos narių išlaikiusi LSDP.

„Tai buvo pirmininko rinkimų vėliava, kad mums reikia atsiskelti. Tai atskilo turbūt ne ta dalis, kurią mes vadiname atskilėliais“, - „Žinių radijui“ sakė V. Pranckietis.

„Susikūrusi nauja partija yra parlamente, yra frakcija ir jos finansavimą turime išspręsti“, - apibendrino Seimo vadovas.

ELTA primena, kad vadinamasis Socialdemokratų partijos skilimas įvyko, kai kilo nesutarimai, ar tuomet valdžioje buvusiai LSDP likti su valdančiaisiais valstiečiais, ar trauktis į opoziciją.

LSDP taryba 2017 m. rugsėjo 23 d. balsavo už traukimąsi iš koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Iš balsavime dalyvavusių 195 LSDP tarybos narių už siūlymą nutraukti koaliciją su „valstiečiais“ balsavo 140 narių, prieš - 46, 9 - susilaikė.

Su partijos tarybos sprendimu nesutiko devyni Seimo socialdemokratai - G. Kirkilas, Algirdas Butkevičius, Juozas Bernatonis, Artūras Skardžius, Irena Šiaulienė, Rimantė Šalaševičiūtė, Rimantas Sinkevičius, Andrius Palionis ir Antanas Vinkus. Šie politikai kategoriškai laikėsi pozicijos, kad turi būti tęsiamas bendradarbiavimas su valdančiaisiais „valstiečiais“.

Nusprendus tokį partijos senbuvių prieštaravimą svarstyti LSDP taryboje, aštuoni (išskyrus A. Vinkų) Seimo socialdemokratų frakcijos nariai pareiškė patys pasitraukiantys iš Socialdemokratų partijos gretų.

2017 m. spalį vadinamieji socialdemokratų maištininkai įsteigė Lietuvos socialdemokratų darbo frakciją Seime. Vėliau įkurta LSDDP. Jai vadovauja Gediminas Kirkilas.