Tai reiškia, kad sprendimas įsigalioja, jį įvykdyti Lietuva turi tris mėnesius. BNS apžvelgia, kokios pareigos tenka Lietuvos valdžios institucijoms:

1. Kompensacija.

Lietuva turi išmokėti 100 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti ir dar 30 tūkst. eurų už bylinėjimosi išlaidas. Strasbūro teismo sprendime skelbiama, kad Abu Zubaydah amerikiečiai dabar kalina Gvantanamo įlankos karinėje bazėje esančiame kalėjime, su juo bendravimas yra griežtai apribotas. Siekiant išmokėti pinigus, Lietuvos institucijoms gali tekti kreiptis į JAV tarnybas. Jeigu amerikiečiai neleis perduoti pinigų, jie iš pradžių gali būti laikomi depozitinėje sąskaitoje.

Teismas nurodė Lietuvos pareigūnams „bandyti toliau kreiptis į JAV valdžios institucijas, siekiant panaikinti ar bent jau kuo labiau apriboti Konvencijos pažeidimų, kuriuos patyrė pareiškėjas, padarinius“. Atsakomybė siųsti tokius prašymus turbūt teks Užsienio reikalų ministerijai. Apie pastangas Lietuvos pareigūnai turės nuolat atsiskaitinėti Europos Tarybos ministrų komitetui.

3. Tyrimas.

Strasbūro teismas nurodė Lietuvos teisėsaugai kuo greičiau baigti nuo 2015 metų vykstantį naujausią ikiteisminį tyrimą, „išsiaiškinti aplinkybes ir sąlygas, kaip pareiškėjas buvo įvežtas į Lietuvą, kaip su juo elgtasi Lietuvoje ir kaip vėliau jis buvo išvežtas iš Lietuvos, siekiant išsiaiškinti atsakingų asmenų tapatybę ir, prireikus, juos nubausti“. Teismas nurodė, kad, remiantis bylos medžiagos duomenimis, „nėra jokių neįveikiamų praktinių kliūčių, dėl kurių iki šiol nebuvo atliktas veiksmingas tyrimas“. Lietuvos generalinė prokuratūra pirmadienį paskelbė, kad JAV atsisako pateikti duomenis ir atsakymus į Lietuvos prokurorų klausimus. Daugiau duomenų teisėsauga neskelbia, motyvuodama valstybės paslaptimi.