Susitikime Rusija paraginta susilaikyti nuo nepagrįstų teiginių viešinimo ir bandymų perrašinėti istoriją, remiantis okupacinės sovietinės valdžios represinių struktūrų sufabrikuotais kaltinimais.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vertinimu, tokie Rusijos pusės pareiškimai yra ne kas kita kaip eilinis bandymas diskredituoti Lietuvos partizanų pasipriešinimo judėjimą bei paneigti sovietinės okupacijos faktą apskritai.

Lietuva didžiuojasi tūkstančiais moterų ir vyrų, dalyvavusių antisovietiniame partizanų judėjime, ir reiškia aukščiausią pagarbą A. Ramanauskui-Vanagui, šio judėjimo vadui ir simboliui.

ELTA primena, kad ketvirtadienį Rusijos užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovė spaudai Marija Zacharova piktinosi mūsų šalies partizanams skiriamu dėmesiu ir jau ne pirmą kartą kaltino juos esant „susitepus rankas krauju“.

Tokią prieš Lietuvos rezistencijos retoriką Kremlius taiko jau ne pirmą kartą. Rusijos URM atstovė kartojo jau anksčiau paneigtą informaciją, esą A. Ramanauskas-Vanagas prisidėjo prie civilių gyventojų žudynių, piktinosi, kad partizanų vadas bus laidojamas greta tūkstančių sovietų karių, o 2018-ieji buvo paskelbti A. Ramanausko-Vanago metais.