Su DELFI bendravusi pirmakursio mama pasidalijo įspūdžiais pamačius Kauno technikos kolegijos bendrabučio kambarį.

„Padavė mums raktus, lovą ir pasakė lipkite į viršų ir kraustykitės, – taip esą mamą, jos sūnų ir draugą sutiko bendrabučio administratorė. – Nei palydėjo, nei davė rinktis. Kolegijos direktorius pasakojo, kad buvo galima rinktis, bet niekas mums tokios galimybės nesuteikė.“

Kokie jausmai užplūdo pamačius kambarį? „Rusiški žodžiai, – nusijuokė mama. – Tai buvo visų trijų įspūdis.“ Mama pasakoja, kad po keiksmažodžių lavinos prasidėjo isteriškas juokas: „Neįsivaizduoju, ar gali būti baisiau.“

Kauno technikos kolegijos bendrabutis

Mamos teigimu, nešvara ir išmėtyti daiktai yra smulkmena – kur kas blogiau atrodo skylės grindyse. „Stalą nusivalyti nėra problema, bet yra duobės betone, grindyse. Ten net nėra linoleumo, ten medinės plokštės, kurios kažkada buvo nudažytos. Viskas. Jos išsidėvėjusios iki skylių, į tą skylę galima net kamuoliuką įkišti, tokio ji yra gylio.“

Pašnekovė pasakojo, kad bijo dėl ten gyvensiančių vaikinų gerovės. „Mano vaikas tai turbūt ten kojas išsisukinės“, – nusijuokė mama.

Moteris teigia, kad jau planuoja kambario tvarkymą, ketina vežtis net cemento. „Man jau patarė, kokį pirkti, yra greitai stingstantis. Reikia tas skyles užlyginti, – tvirtino mama, kuri planuoja savaitgalį važiuoti su vaikinais remontuoti naują jų būstą. – Reikia pasivalyti, gal kažką padažyti, pažiūrėsime, ko trūksta, bandysimės kurtis. O paskui gal per rudens atostogas kažką tapetuosime ar grindis klosime.“

Beje, nors grindyse tokios skylės, už kurių galima užkliūti, mama neturi priekaištų lovoms: „Lovos pakankamai geros. Neturiu priekaištų lovoms, dulkėms, bet spintas tai reiktų išdezinfekuoti nuo tarakonų, nušveisti ir perdažyti. Viskas kliba, visos lentutės linguoja.“

Priekaištų neturi ir bendrosioms patalpoms. „Koridoriai naujai išdažyti, durys, matyt, naujai pakeistos, nes matosi, kad užtinkuota iš kambario vidaus, nors iš koridoriaus pusės sienos nudažytos. Tualetai ir vonia irgi sutvarkyti turbūt neseniai. Aišku, gal ten kažkiek padėvėta, tačiau mes tiek nesismulkiname – viskas švaru ir tvarkinga. O ir pats pastatas neseniai atnaujintas, pirmas aukštas labai gražiai sutvarkytas, bet kai įėjome į kambarį, man buvo šokas“, – neslėpė mama.

Kauno technikos kolegijos bendrabutis

Nuotraukose, kuriomis pasidalijo mama, matyti trys lovos, tačiau dabar, anot mamos, jau stovi ir ketvirta. „Atnešė ją taip ir padėjo. Nežinau, kur ją statys, nes nėra vietos. Tai lovai nėra pakankamai laisvos vietos. Juokiausi, kad galės sustumti visas tris kartu ir miegoti didelėje lovoje, – juokėsi mama. – Nežinau, ką jie ten susigalvos.“

Mama jau sumokėjo pirmą mokestį – 120 eurų – už galimybę gyventi bendrabutyje. Tai mama įvardijo kaip depozitą, kurį reikėjo sumokėti iki rugsėjo pirmosios.

Beje, mama dar nežino, kiek reikės mokėti už mėnesį tokiame kambaryje. „Tikslios kainos dar nežinome. Prieš tai šiame kambaryje gyveno trys vaikinai ir mokėdavo po 58 eurus per mėnesį, – įvardijo mama. – Bet dabar atnešė ketvirtą lovą, tai gal bus mažiau.“

Į tą pačią kolegiją įstojo ne tik DELFI kalbintos mamos sūnus, bet ir geras jos draugas, todėl vaikinai, sužinoję, kad išvyksta į Kauną, ieškojo įvairių būsto galimybių. Ieškojo ir buto, tačiau paskaičiavo, kad jį išlaikyti bus per brangu. „Ieškojo, tik gerokai toliau nuo kolegijos nei bendrabutis, reiktų važinėti, o ir išlaidos gerokai didesnės būtų. Tą nuomą padalinus gal ir išeitų, bet žiemą prisidės šildymas, kiti mokesčiai, todėl, manau, išeis dviguba kaina. Mes tiesiog negalime sau leisti tokių išlaidų“, – skaičiavo mama.

KTK kolegijos direktorius: stengiamės renovuoti pagal finansines galimybes

Kauno technikos kolegijos direktorius Nerijus Varnas šeštadienį išplatino atsakymą.

„Studentų bendrabutį stengiamės renovuoti pagal finansines galimybes. Deja, aukštojo mokslo srityje finansavimas yra keblokas klausimas. Tačiau, įvertinę savo galimybes, paėmėme paskolą ir dabar kasmet sutvarkome apie 6 kambarius. Jie tvarkomi iš pagrindų – keičiami ir baldai, ir buitinė technika. Praėjusias metais buvo pakeistos visos lovos, kainavusios apie 35 tūkst. eurų.“, – rašo KTK atstovas Nerijus Varnas.

„Daug investavome į fasado renovaciją, nes anksčiau sienos peršaldavo, todėl pirmiausia reikėjo imtis fasado renovacijos darbų, kurie pastaruosius metus kainavo apie 300 tūkst. eurų.

Sutinku, kad grindų danga kai kuriuose kambariuose yra labai prasta, tačiau turimas lėšas stengiamės panaudoti, kiek įmanoma racionaliau. Žaliakalnio rajone esančiame pastate iš viso yra apie šimtas kambarių. Panašios būklės kambarių šiame bendrabutyje dar yra likę apie 15 – 20 proc. Visi kiti yra renovuoti, sutvarkyti, patogūs ir šiuolaikiški gyventi“, – rašoma atsakyme.

Direktorius taip pat teigia, kad visuomet studentai gali įvertinti būsimas gyvenimo sąlygas bendrabučio kambaryje, o netikus esamoms sąlygoms pasirinkti kitą gyvenimo vietą – nuomotis butą ar apsistoti pas pažįstamus.

„Įvertinus kiekvieno studento situaciją ir, esant galimybėms, jie į kambarius gali atsikelti ir likus kelioms dienoms iki naujų mokslo metų pradžios. Norintiems patiems savo lėšomis pagerinti buitį kambaryje, anot kolegijos vadovo, studentai tai gali padaryti“, – rašoma atsakyme.

Studente, pradedi naują gyvenimo etapą bendrabutyje ir nori pasidalyti savo įspūdžiais? Rašyk ir siųsk nuotraukas el. paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „bendrabutis“.