Reportažo metu buvo rodomas ne tik N. Venckienės sūnus, kalėjimas, kuriame laisvės atėmimo bausmę atlieka buvusi teisėja, bet ir daugybė nuotraukų iš lietuviškos spaudos ir asmeninio albumo.

NBC reportaže pasakojama, kad Neringa Venckienė Lietuvoje buvo teisėja, o nuo tada, kai atskleidė, kaip pati teigė, aukščiausio lygio korupcijos atvejį, be to, įsitraukė į vadinamąjį pedofilijos skandalą, ji baiminasi dėl savo pačios ir savo sūnaus gyvybių.

„Ji pasielgė teisingai, štai už ką ji yra baudžiama“, – su ašaromis akyse NBC eteryje kalbėjo K. Venckus, kuris pridūrė, kad negali grįžti į Lietuvą, nes čia esą jo mama nesulauks teisingo teismo. N. Venckienės sūnus taip pat teigė, kad Lietuvoje jo mamos gyvybei grės pavojus.

Neringa Venckienė

TV reportaže K. Venckus taip pat teigė, kad gauna grasinančių žinučių, kuriose grasinama susidoroti ir su juo, ir su jo mama: „Gaudavome žinučių, kuriose buvo rašoma, kad nukirs man galvą, kad nukirs mano mamai galvą.“

NBC pasakoja, kad 2013 metais jie pabėgo iš Lietuvos ir įsikūrė Kristal Leike, kur įsikūrė savo namuose ir atidarė floristikos parduotuvę. Ši žinia Lietuvą pasiekė tik po to, kadi N. Venckienė buvo suimta.

JAV žurnalistai pabrėžia, kad N. Venckienės sūnus Karolis žino visas savo mamos bylos detales.

Nuo 2013-ųjų JAV besislapstanti N. Venckienė turės grįžti į Lietuvą. JAV teismas nusprendė, kad ekstradicija nebus stabdoma. „Ji kaltinama teismo pažeminimu“, – tokius kaltinimus N. Venckienei JAV televizijoje įvardijo K. Venckus.

„Ji tikrai bus pripažinta kalta. Nėra jokios tikimybės, kad Lietuvoje įvyksiantis teismas bus teisingas, – televizijoje kalbėjo K. Venckus. – JAV labai skiriasi nuo Lietuvos. Žmonės nėra įkalinami todėl, kad pasako ką nors apie vyriausybę.“

N. Vencikienė ir toliau Kali Čikagos pataisos įstaigoje. Jos advokatai pateikė apeliacinį prašymą. Du Kongreso nariai taip pat nurodė įstatymus, leidžiančius jai likti čia bent iki kitąmet nusimatančio prašymo suteikti prieglobstį svarstymo.

JAV televizijoje rodytas reportažas:

N. Venckienę prokurorai įtaria pagal trylika Baudžiamojo kodekso straipsnių

Lietuvoje buvusi teisėja bus teisiama dėl tvirkinimo, neteisėto informacijos rinkimo ir skleidimo, teismo sprendimo nevykdymo ir kitų nusikaltimų.

Kreipdamiesi į JAV su ekstradicijos prašymu, Lietuvos teisėsaugininkai nurodė, kad ji įtariama padariusi šias nusikalstamas veikas:

167 str. 1 d.: neteisėtas informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimas, už kurį baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

168 str. 1 d.: neteisėtas informacijos apie asmens privatų gyvenimą atskleidimas ar panaudojimas, už kurį baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

313 str. 2 d.: mirusiojo atminimo paniekinimas, viešai paskleidžiant apie mirusįjį melagingus prasimanymus, už kurį baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

153 str.: jaunesnio negu šešiolikos metų asmens tvirkinimas, už kurį baudžiama laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

163 str.: piktnaudžiavimas tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis, už ką baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

232 str.: nepagarba teismui, už ką baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

245 str.: teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymas, už ką baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

228 str. 2 d.: piktnaudžiavimas, siekiant turtinės ar kitokios asmeninės naudos, už ką baudžiama bauda arba laisvės atėmimu iki septynerių metų.

231 str. 1 d.: trukdymas teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai, už ką baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

140 str. 1 d.: fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas, už ką baudžiama viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

286 str.: pasipriešinimas valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, už ką baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

154 str. 2 d.: šmeižimas asmens, neva padarius sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, per visuomenės informavimo priemonę ar spaudinyje, už ką baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

236 str. 1 d.: asmens melagingas apskundimas įstaigai ar pareigūnui, turinčiam teisę pradėti baudžiamąjį persekiojimą, už ką baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.