S. Skvernelis, paklaustas, ar pasirašys dėl komisijos, kuri giliau tirtų konservatorių veiklą, jis pažymėjo, kad tai daryti skatina opozicijos desperacija.

„Aš tikrai svarstysiu, nes šiandien yra tokia desperatiška, ypatingai (konservatorių) partijos pirmininko retorika, tiesiog neapykanta“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė premjeras.

Jo vertinimu, opozicija turi ne tik kritikuoti valdžią, bet ir siūlyti alternatyvas.

„Normalus opozicinis kibumas, aš manau, yra tada, kada opozicija turi opozicijos lyderį, turi suformavę šešėlinę Vyriausybę ir šešėlinės Vyriausybės programą, ir Vyriausybės priimamiems sprendimams yra siūloma alternatyva, labai aiški, konkreti, detalizuota alternatyva. Šiandien mes matome tik neigimą, ir nepamatuotą neigimą, neargumentuotą neigimą, kad viskas blogai. Bet jokio konstruktyvaus įstatymo projekto per pusantrų metų – kad pasakytų, jog Vyriausybės sprendimai galbūt neteisingi, bet mes siūlome alternatyvą – to nėra“, – dėstė S. Skvernelis.

Premjeras svarstė, kad visuomenė turėtų žinoti, jog po konservatorių padarytų sprendimų „dar 220 mln. eurų nėra kompensuota žmonėms, kurie patyrė drastišką, nepamatuotą, kartais ir antikonstitucinį, antiįstatymišką mažinimą įvairiausių pajamų“.

R. Karbauskis liepos viduryje registravo Seimo nutarimo projektą atlikti naują parlamentinį tyrimą. Jis siūlo tirti 2008 – 2016 metų laikotarpį. Tyrimą siūloma vykdyti iki 2019 metų gegužės. Projekte konkretūs fiziniai ir juridiniai asmenys nėra minimi.

Klausimą dėl naujo parlamentinio tyrimo Seimas turėtų svarstyti rudens sesijoje. Jis būtų atliekamas po neseniai baigto Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tyrimo, kuris aiškinosi neteisėtą verslo ar kitų interesų grupių įtaką politikams ar politiniams procesams.

Tyrimo iniciatoriai pažymi, kad kai kuriems kartu su NSGK išvada Seimui pateiktuose prieduose fiksuotiems faktams išsiaiškinti yra būtina detali analizė, kartu būtų siekiama nustatyti, kodėl laiku nebuvo imtasi priemonių, kurios mažintų NSGK išvadoje nurodytą verslo grupių neteisėtą įtaką politikams.

„Valstiečiai“ anksčiau yra minėję norintys tirti prezidentės Dalios Grybauskaitės susirašinėjimą su tuometiniu Liberalų vadovu, šiuo metu politinės korupcijos byloje įtariamu Eligijumi Masiuliu, konservatoriaus Andriaus Kubiliaus sąsajas su Baltarusijos energetikos sektoriumi.

Premjeras anksčiau yra sakęs, kad nepritaria naujam tyrimui. Šią iniciatyvą kritikavo ir kiti „valstiečių“ frakcijos nariai, o Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas buvo pažadėjęs palikti frakciją, jeigu Seimas nuspręstų imtis šio tyrimo.

Opozicija teigia, kad naujas tyrimas gali būti skirtas susidorojimui su valdantiesiems nepritariančiais politikais.