Nors keletą mėnesių trukęs tyrimas atskleidė daug iki šiol nutylėtų faktų apie verslo grupių įtaką politikams, Seimo „valstiečiams“ iškilo ir naujų klausimų.

„Po tyrimo liko daug neatsakytų klausimų, susijusių su „MG Baltic“ įtaka politikams, taip pat su „Rosatom“ Rusijos valstybine atominės energetikos korporacija ir kitų. Pavyzdžiui, lieka neaišku, kodėl Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas nebuvo informuotas apie Gintaro Urbono, kaip galimo Rusijos federalinių institucijų įgaliojimus turinčio asmens, veiklą Lietuvoje ir galimą įtaką Seimo NSGK pirmininko pavaduotojai Rasai Juknevičienei.

Seimo NSGK taip pat nebuvo pateikta informacija apie Mykolo Katkaus įtaką sprendžiant „Vilniaus prekybos“ akcininkų konflikto klausimus. Dėl to mes norime žinoti, ar tam tikri veiksmai buvo vykdomi žinant, kokie žmonės, jėgos ir interesai už to slepiasi. Juk galų gale svarbu, ar valstybinės institucijos atiduotos į patikimas rankas. Lietuvai užtenka pamokų, kai prie svarbiausių šaliai sprendimų priėmimo savo rankas gali prikišti visai ne valstybinių interesų turintys asmenys ir jų grupės“, - kalbėjo šių užklausimų iniciatorius Seimo narys Mindaugas Puidokas.

Pasak jo, Seimo rudens sesijos pradžioje planuojama pakviesti VSD direktorių D. Jauniškį ir kartu aiškintis svarbiausias detales, nuo kurių priklauso ne tik šalies saugumas, bet ir teisės aktų, valstybės valdymo kokybė ir interesų atsigręžimas į žmogų, o ne vienas ar kitas verslo grupes.