Į šiandien paviešintą Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus kvietimą įvairioms įmonėms prisidėti prie šventės dalyvių maitinimo sureagavo ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro vadovas, pagrindinis Dainų šventės organizatorius Saulius Liausa.

Jo atsakas R. Šimašiui perduotas atsiųstame pranešime spaudai ir pavadintas „Mere, nedarykite chaoso“.

„Iš vienos pusės, tai, kaip sureagavo ir kokią pagalbą suorganizavo Vilniaus miesto savivaldybė, yra sveikintinas žingsnis, ir mes labai dėkojame visiems verslams, kurie į tai įsitraukė ir savanoriškai prisidės prie šventės kūrimo Vilniaus mieste. Visgi apmaudu, kad toje vietoje, kur turėtume bendradarbiauti, žongliruojama politine įtaka ir sukeliamas visuomenės pasipiktinimas tuo, kam mes, kaip organizatoriai, turime labai aiškius apribojimus, ir, neabejoju, meras tai puikiai žino“, – teigia S. Liausa ir priduria, kad norintieji tiekti maistą gali sukontaktuoti su Dainų šventės atsakingais koordinatoriais tam, kad galima būtų operatyviai sudėlioti ir susiderinti papildomo maisto tiekimo planą.

Saulius Liausa

Dainų šventės organizatorius dar kartą patikino, kad situacija dėl tiekiamo prasto maisto be esminių nesklandumų buvo sukontroliuota jau vakar. Jo teigimu, šiandien maisto užtenka, tiekimas vykdomas sklandžiai, tai esą parodė ir šios dienos pietūs, kurių metu maistas buvo tiektas didesniam dalyvių skaičiui nei ankstesnėmis šventės dienomis.

S. Liausos teigimu, meras asmeniškai nėra sudalyvavęs nė viename Dainų šventės organizatorių darbiniame posėdyje, jo nebuvo matyti ir žiniasklaidai organizuotuose renginiuose, kurių vien šiemet buvo mažiausiai keturi.

„Mes, kaip organizatorius, be abejo prisiimame visą atsakomybę, ir visomis išgalėmis stengiamės spręsti bet kokias kilusias situacijas, bet vistiek labai apmaudu, kad Vilniaus miesto meras, nors ir buvo kviečiamas įsitraukti anksčiau, savo iniciatyvą parodė su mumis net nepasitaręs, neįsigilinęs į konkrečiai su maisto tiekimu susijusią situaciją.

Nereikia pamiršti, kad mes ne tik Vilniui, bet ir visai Lietuvai, visiems pasaulio lietuviams kuriame ir dovanojame šventę, todėl pajėgos ir galimybės padėti turėtų būti apjungiamos bendradarbiavimo principu. Bent šioje vietoje mes tikėtumėmės iš mero nežaisti politinių žaidimų, o susėsti prie vieno stalo ir aptarti, ką galima nuveikti kartu visų labui“, – dėstė S. Liausa.

Remigijus Šimašius

Kaip rašoma išplantintame pranešime spaudai, Dainų šventės organizatorius darsyk dėkoja verslo organizacijoms, kurios sutinka savanoriškai prisidėti tiekiant papildomą maistą ir kviečia tą daryti koordinuotai sukontaktavus su šventės vyriausiąja koordinatore Inga Kriščiūniene.

DELFI primena, kad trečiadienį netylant dalyvių skundams dėl Dainų šventėje tiekiamo maisto R. Šimašius išplatino pranešimą, kuriame buvo teigiama, kad tokia situacija „prasilenkia su bet kokiu sveiku protu, žemina šventės dalyvius ir griauna pasitikėjimą valstybe“.

„Turime labai mažai laiko, todėl kviečiu atsakingą verslą ir visas institucijas padėti skubiai pakeisti šią niekingą situaciją. Vilniuje vaikai nebadaus – pasirūpinkime jais!“, – išplatintame pranešime ragino R. Šimašius.

Kaip teigė mero patarėjas Karolis Žukauskas, prie iniciatyvos nemokamai duoti dalyviams maisto prisijungė apie dešimt įmonių, tarp jų – prekybos tinklai „Maxima“, „Lidl“, „Norfa“, maisto pramonės ir prekybos įmonės „Mantinga“, „Vilniaus duona“, „Grūstė“, baras „Piano Man“ ir kiti.