„Esu Mišrios Seimo narių grupės seniūnas, turiu savo darbų, bet neneigiu, kad mane iš tiesų kaip buvusį „valstietį“ kai kurie Seimo nariai kvietė jungtis prie tos frakcijos, kurioje dirbtų buvę „valstiečių“ frakcijos nariai. Aš buvau kviečiamas, bet iš tiesų tos frakcijos kūrimas nėra taip toli pažengęs. (...) Kol kas netgi kažkokių kontūrų frakcijos naujos dar nėra, aš nesu iš tiesų pagrindinis to įvykio veikėjas“, - antradienį žurnalistams sakė B. Matelis.

Jis sako, kad su naujos frakcijos kūrimu nebus skubama.

„Manau, kad neskubėsime ir anksčiau negu birželio 10 d. tikrai nieko nebus paskelbta“, - sakė jis.

B. Matelio teigimu, kalbos, kad „valstiečių“ frakcija gali skilti, „nuolat kas pusę metų atsinaujina, vėl numiršta ir vėl atsinaujina“.

„Šiuo metu manyčiau, kad tos kalbos yra suaktyvėjusios, yra kalbama, tačiau tos spalvos šiek tiek yra sutirštintos, turiu galvoje mano kolegos pono Povilo Urbšio pasisakymus“, - sakė politikas.

Jo žiniomis, šiuo metu kalbama apie dviejų galimų naujų frakcijų atsiradimą Seime.

„Aš manau, kad viena frakcija gali būti grynai iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narių. Kiek jų bus, nežinau, nes tie kontūrai kol kas nėra aiškūs, gali būti iki 10 narių. (....) Ir kita frakcija būtų ta, kurią bando kurti Povilas Urbšys, Petras Gražulis ir Darbo partijos vadovybei atstovaujantis Valentinas Bukauskas“, - svarstė B. Matelis.

ELTA jau skelbė, kad Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis neigia kalbas apie galimą frakcijos skilimą, pavadinęs tai kai kurių politikų fantazija, nes frakcijos nariai jam patvirtino, kad tai nieko bendro su tikrove neturi.

„Aš galiu pakartoti dar sykį, žmonės turi labai didelę fantaziją, ypač Seimo narys Bronislovas Matelis. Jis turi tokią genialią fantaziją kurti pasakas. Atitinkamai aš šiandien dar sykį paklausiau frakcijos, ar yra tarp mūsų tokių, kurie planuoja kurs nors išeiti, (...) visi tie žmonės sako, kad nieko bendro tai su tikrove neturi“, - antradienį žurnalistams sakė Ramūnas Karbauskis.

Jis įtaria, kad bandymas suardyti frakciją gali būti susijęs su siekiu nepatvirtinti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) išvadų.