„Po Valstybės saugumo departamento išslaptintos informacijos apie „MG Baltic“ paskelbimo, viešumoje vėl padaugėjo tikrovės neatitinkančios informacijos apie „Agrokoncerno“ grupės įmonių veiklą, manipuliuojama įmonių grupės pavadinimu“, – rašoma koncerno pranešime spaudai.

UAB „Agrokoncerno grupė“ vadovas Valdas Eimontas teigė, kad „melagingos informacijos sklaida pastaruoju metu užsiima su politinės korupcijos skandalu susiję asmenys, tokiu būdu siekdami nukreipti dėmesį nuo savo bėdų“.

V. Eimontas sako, kad nei vienas iš „Agrokoncerno“ įmonių vadovų niekuomet jokiais būdais nesiekė, nesiekia ir nesieks daryti įtaką politikams, jų sprendimams, pareigūnų skyrimams.

Pasak jo, pastebėjęs agresyvią koncerno įmonių įvaizdžio griovimo kampaniją, „Agrokoncernas“ verslo partneriams ir klientams jau pranešė, kad įmonių veikla ir toliau bus grindžiama tomis pačiomis vertybėmis, atsakingo darbo ir bendradarbiavimo principais, kuriais buvo vadovaujamasi iki šiol.

DELFI primena, kad šiuo metu Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) baiginėja tyrimą dėl politikos ryšių su verslu. Pasak komiteto pirmininko Vytauto Bako, jame bus minimos penkios-šešios interesų grupės.

Į viešumą nutekėjo Valstybės saugumo departamento pažyma, kuri atskleidžia koncerno „MG Baltic“ veikimo lauką.

Prezidentė: verslas praktiškai tampa politine partija

Kaip rašė BNS, prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį transliuotame interviu „Žinių radijui“ paragino versle dalyvaujančius valdančiuosius parlamentarus „labai rimtai pagalvoti“, ar likti Seime.

Pasak šalies vadovės, kai kurie Seimo nariai vykdo verslą, o dalis jų tai daro užslėptai.
„Matome Seimo narius, kurie vykdo verslą ar atvirai, ar užslėptai, o tai jau yra galimai Konstitucijos pažeidimas“, – „Žinių radijui“ sakė D. Grybauskaitė.

„Todėl manau, kad ši visa istorija taip pat tiesiogiai liečia ir dalį, kai kuriuos valdančiosios daugumos atstovus, kurie turi labai rimtai pagalvoti, ar likti Seime“ – pridūrė prezidentė.

Taip ji kalbėjo atsakydama į klausimą, ar dabartinė politinė situacija, kai Seime dominuojančios politinės jėgos vadovas yra verslo savininkas, leis parlamentui nubrėžti naujas taisykles mažinant nederamą verslo poveikį politikai.

Daugiausia vietų Seime turi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai, šiai partijai vadovauja „Agrokoncerno“ savininkas Ramūnas Karbauskis.

Pasak D. Grybauskaitės, šiuo metu yra susidariusi situacija, kai „verslas praktiškai tampa politine partija“.

Konstitucija numato, kad Seimo nario pareigos yra nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis, taip pat darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijoje Seime dirba 56 parlamentarai. Valdančiajai daugumai taip pat priklauso Lietuvos socialdemokratų darbo partijos partija, jos frakcijoje Seime dirba devyni nariai.