Tokį kreipimąsi parlamentaras inicijavo atsižvelgiant į tai, kad „viešojoje erdvėje pasirodė daug informacijos, jog žurnalistas T. Dapkus jam suteiktas žurnalisto galias panaudojo ne pagal paskirtį, galimai neteisėtai veikė ne visuomenės, o verslo interesams“.

B. Matelis taip pat mano, kad visuomenės informavimo etikos kodekso nesilaikantis žurnalistas neturėtų būti įleidžiamas į visas svarbiausiais valstybės institucijas.

Paviešintoje Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymoje teigiama, kad T. Dapkus buvo „MG Baltic“ tarpininkas ir galimai užsiėmė šantažo požymių turinčia veikla.

Parlamentinį tyrimą dėl poveikio politikams atliekantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) neapsiribos žurnalisto T. Dapkaus veikla ir ketina domėtis ir kai kuriomis žiniasklaidos priemonėmis.

„Bus žiniasklaidos priemonių“, - žurnalistams trečiadienį sakė V. Bakas. Jis atsisakė plačiau komentuoti, apie kokią žiniasklaidą kalbama.

Savo ruožtu Tomas Dapkus teigia, kad „iš tokių veikėjų pamokų nepriima“, nes kaip tik B, Matelis yra pavyzdys, kaip neskaidriai suauga žiniasklaida ir politika.

„Seimo narys Bronius Matelis yra vadovėlinis pavyzdys kaip neskaidriai suauga žiniasklaidai ir politinės partijos. Būdamas vietinio laikraščio redaktoriumi sukirto rankas su liberalų lyderiu Eligijumi Masiuliu, kad bus jų kandidatas į Seimą, tačiau vietinis skyrius jo kandidatūrą tiesiog atmetė“, - DELFI atsiųstame atsakyme teigia Tomas Dapkus.

Jis Seimo narį kaltina politine dviveidyste.

„Būdamas tariamai nepriklausomu kandidatu naudojosi finansine ir kita parama iš valstiečių, kad laimėtų vienoje Panevėžio rinkimų apygardų į Seimą. Dabar pasitraukęs į mišrią grupę Seime šliejasi prie konservatorių tikėdamasis jų paramos kitose rinkimuose, o savo laikraštį, kuris pavirtęs šios partijos propagandos įrankiu, “nepriklausomai” tvarko jo žmona. Iš tokių veikėjų pamokų nepriimu“, - teigia T. Dapkus.