E. Jakilaitis į kritiką atsakė, kad „Naisių vasaros“ festivalis – joks jam pavyzdys, tikino, kad viskas yra teisėta, ir sakė esąs persekiojamas už kritiką.

„Valstietė žalioji“ A. Širinskienė abejones surašė feisbuke.

„Kaip gauti ES fondų finansavimą projektui, kai tavo UAB (ataskaitinis laikotarpis – 2016 m.) pardavimo pajamų – nėra, kitų pajamų – nėra, atsargų likučio pokyčio – nėra (nulis?), bendros ir administracinės sąnaudos – 1543 eur. Grynasis pelnas (nuostoliai) – 1543 eur. Misija gauti ES finansavimą neįmanoma? Tikrai ne“, – rašė A. Širinskienė.

Pasak parlamentarės, tokią pelno (nuostolių) ataskaitą Registrų centrui pateikusi UAB gali laimėti projektinį finansavimą, kur prašoma finansavimo suma – 217 299,75 euro, o „dokumentus pasirašo verslininko ir ūkininko E. Jakilaičio įgaliotas asmuo“.

„Su E. Jakilaičiu siejamo UAB „Kaltanėnų svirnas“ verslo planas paprastas: į restauruotą šiuo metu griūvantį svirną, esantį atokiame Švenčionių rajono kaime, ir šalia jo organizuojamus renginius per metus, pirminiame plane buvo planuojama pritraukti ne mažiau kaip 50 tūkst. lankytojų“, – rašė A. Širinskienė.

Pasak parlamentarės, toks skaičius projekto autorių pagrindžiamas faktu, kad „2016 metais Naisių vasaros festivalyje dalyvavo daugiau kaip 60 000 lankytojų“.

„Vėliau, tiesa, tas pirminis planas buvo sumažintas. Beje, tai ne vienintelis epizodas, kuris rodo, kad E. Jakilaitis semiasi įkvėpimo Naisiuose: jei pavyks gauti lėšas iš ES, Kaltanėnų gyventojų ir jų svečių lauks UAB „Kaltanėnų svirnas“ surengtas muzikinis festivalis „Kaltanėnų vasara“, kuris vyks liepos 6 d., – t. y. panašiu metu kaip vyksta „Naisių vasaros“ festivalis“, – rašė A. Širinskienė.

Parlamentarė įtaria, kad šis ES lėšų įsisavinimo projektas sulauks tokio dėmesio, kokio susilaukė UAB „Pirmoji kava“ ir UAB „TV Play“ vykdytas ES lėšų įsisavinimas: jo atžvilgiu Europos Sąjungos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF) pradėjo tyrimą.

Tikino, kad viskas teisėta

Žurnalistas E. Jakilaitis paaiškino, kad 2016 metais, apie kuriuos rašo parlamentarė, įmonė iš esmės nevykdė veiklos.

„Tai apie jokias pajamas dar negali būti kalbos, čia yra tik pradžia. Apie ką kalbama? Ji kaltina bendrovę, kuri tik įsikūrusi, kad ji neturi pelno. Tai gal reikia atmerkti akis ir pasižiūrėti, kaip Lietuvoje žmonės dirba, ir kad nėra labai paprasta per vieną mėnesį nuo įkūrimo turėti pelno“, – sakė E. Jakilaitis.

Jis siūlė nesistebėti, kad apžvelgiant bendrovės finansus matomas nuostolis.

„Kai tik įkuri įmonę, yra tik investicijos. Ir tas yra pakankamai ilgą laikotarpį. Aš nenoriu aiškinti gerbiamai Seimo narei ekonomikos abėcėlės“, – sakė E. Jakilaitis.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad rengiant paraišką Naisiai buvo paminėti tik bendrame kontekste, norint pateikti informaciją, kiek į nemokamus festivalius gali susirinkti žmonių.

„Niekas jokių įkvėpimų iš jokių Naisių nesisėmė. Turiu ne vieno žmogaus liudijimą, atsiųstą raštu, kad žmonėms, dirbantiems „Agrokoncerne“, laisvą dieną prievarta yra nurodoma lipti į autobusus ir važiuoti į festivalį.

„Tai tokių festivalių mes tikrai neorganizuosime. Mes, pavyzdžiui, šiemet jau trečius metus organizuojame sveikos gyvensenos ir muzikos festivalį „Sveika Neringa“. Ten groja „Daddy Was A Milkman“, „Leon Somov“, „Lemon Joy“. Mes turime šiek tiek kitą skonį, ir šiek tiek kitą supratimą apie tai, kas yra renginiai ir kaip jie daromi“, – sakė E. Jakilaitis.

Žurnalistas jaučiasi persekiojamas už kritiką. „ Ar Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė turi rūpintis „Kaltanėnų svirno“ projektu? Gali rūpintis, bet į visas institucijas ištisai yra rašomi skundai apie mane. Aš tik primenu, kad Seimo nariai prisiekia valstybei, jie turi vienodai spręsti įvairiausias problemas, o ne visą savo dėmesį nukreipti į Jakilaitį“, – sakė E. Jakilaitis.