Pasak Alytaus miesto mero Vytauto Grigaravičiaus, ribų išplėtimas padėtų išspręsti kai kurias gatvių priežiūros ir panašias problemas, dėl kurių dabar tenka tartis su rajonu.

„Gyvenime iš tiesų problemų yra daug, nes turime tokių gatvių, kur vienoje gatvėje gyvena miesto gyventojai, kitoje – rajono gyventojai. Tada atsiranda įvairių problemų: kas asfaltuos, kas remontuos, kas keis šviestuvus. Mes stengiamės tuos dalykus spręsti susėdę prie stalo, bet ribas reikėtų peržiūrėti, nes gyvenimas bėga, viskas keičiasi“, – BNS sakė V. Grigaravičius.

Jo teigimu, ribų keitimas būtų sudėtingas procesas, kuriam reikėtų ir Seimo, ir Vyriausybės palaikymo, todėl meras nesitiki, kad tai galėtų būti išspręsta artimiausiu metu.

Kovą Alytaus miestas su pasiūlymu keisti savivaldybių ribas kreipėsi į Alytaus rajoną. Pasiūlyta miestui perduoti šešias teritorijas, kurių bendras plotas sudaro daugiau kaip 296 ha.

Alytaus rajono savivaldybė kitą savaitę tarybai teikia sprendimo projektą, kuriame siūloma tokiai iniciatyvai nepritarti.

„Pakeitus Alytaus miesto savivaldybės teritorijos ribas pagal pareiškėjų siūlomą schemą, Alytaus rajono savivaldybės teritorija sumažėtų 296,80 ha, taip pat sumažėtų ir gyventojų skaičius. Vietos gyventojams ženkliai padidėtų žemės mokestis, būtų keičiami adresai, o tai sukeltų didelius papildomus nepatogumus gyventojams“, – rašoma sprendimo projekte.

Jame taip pat pabrėžiama, kad rajonas yra patvirtinęs strategiją, pagal kurią planuoja gerinti siūlomose perduoti teritorijose gyvenimo kokybę ir pritraukti investicijas.

V. Grigaravičius teigia, kad Vidaus reikalų ministerijos vadovybės prašymu šios idėjos svarstymas atidedamas iki 2020 metų.