Nors Premjeras kalbėjo, kad dialogas tarp Vyriausybės ir Prezidentūros yra konstruktyvus, jis nesivaržydamas žėrė priekaištus Prezidentei dėl diktato ir konstitucinių normų peržengimo.

„Jeigu kas nors įsivaizduoja, ar buvo įprasta suprasti, kad diktatas arba peržengimas Konstitucijoje apibrėžtų įgaliojimų yra normalu - tai manau, kad nenormalu“, - kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Premjeras svarstė, kad neketina dėl gerų santykių su D. Grybauskaite atleisti susikompromitavusio žemės ūkio ministro.

„Jeigu kas nors man bando įteigti, kad, žinote, bet kokia kaina jūs kirskite žemės ūkio ministrą, tada pagerės santykiai su Prezidente, tai irgi turbūt ne teisinės valstybės, ne pilietinės valstybės požymis. Aš nieko nedarau, kad būtų keliamos nereikalingos įtampos. Tiesiog noriu konstruktyvaus dialogo“, - samprotavo S. Skvernelis.

Premjeras priekaištavo ir dėl Prezidentės atmesto kandidato į teisingumo ministrus.

„Pabandykime įsivaizduoti motyvų, kodėl netinkamas, manau, stiprus teisininkas. Buvo galima išsakyti pirmiausia man, kaip teikusiam, kas numatyta mano konstitucinėje pareigoje, o ne tą sužinoti iš spaudos pranešimų ar žiniasklaidos“, - kalbėjo Premjeras.

S. Skvernelis sakė laukiantis formalaus Prezidentės atsakymo bei konkrečių argumentų, kodėl kandidatūra buvo atmesta.

„Tikiuosi sulaukti ir formalaus, teisinei valstybei įprasto atsakymo, kur bus išdėstyti argumentai“, - akcentavo Premjeras.

Trečiadienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad S. Skvernelio sprendimas neatleisti B. Markausko parodo jo nesavarankiškumą ir neprincipingumą. „Žadėjęs principingumą Premjeras parodė, kad yra priklausomas ir savarankiškų sprendimų priimti negali. Ministras Pirmininkas prisiima atsakomybę už žemės ūkio ministro veiksmus, kurie apeliuoja į galimai pažeistus bent kelis Konstitucijos straipsnius“, - Eltai perduotame komentare teigė D. Grybauskaitė.

Į tai S. Skvernelis sureagavo pareikšdamas, kad nepasiduos spaudimui, o Prezidentės patarėjai įsakmiu tonu negali nurodinėti atsistatydinti ministrams.

„Man nėra priimtina, kai Prezidentės patarėjai kviečiasi mano ministrus ir įsakmiai jiems nurodo atsistatydinti. Man nėra priimtina, kai sprendimai daromi vienašališkai, nesigilinant, neišklausant“, - sakė S. Skvernelis.

Antradienį Premjeras S. Skvernelis pareiškė, kad Bronius Markauskas kol kas lieka poste, o dėl jo galutinai bus apsispręsta, kai Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ir prokuratūra baigs tirti žemės nuomos aplinkybes.

Prezidentūra ketvirtadienį taip pat pranešė, kad Premjero pateiktas kandidatas į teisingumo ministro postą Giedrius Danėlius nebus skiriamas dėl galimo interesų konflikto.

„Advokatas pats apsisprendžia dėl vieno ar kito kliento atstovavimo ir gynybos. Kandidato pasirinkimai atstovauti klientams konkrečioje politinės korupcijos byloje nesuteikia galimybės būti paskirtam į politinę poziciją“, - teigiama Prezidentūros pateiktame komentare.

ELTA primena, kad pirmadienį Premjeras S. Skvernelis pateikė kandidatą į teisingumo ministrus advokatą G. Danėlių. Šis Premjero teikimas sukėlė aštrias diskusijas viešojoje erdvėje. Apžvalgininkai, atkreipdami dėmesį į G. Danėliaus darbą „MG Baltic“, įvertino Premjero teikimą kaip siekį į nepatogią padėtį pastatyti Prezidentę.